Wpis z mikrobloga

Heh.. Znów mam #pytanie z #komputery, #sieci i #internet ... Potrzebuje modem #lte z wyjściem ethernetowym. Musze pozbyć się kabla na jakiś czas a posiadam już sieć mesh, więc chciałbym dalej jej używać...
Zna ktoś jakieś urządzenia w naprawdę niskiej cenie? Sorry ale ceny 500 zł nie wchodzą w rachubę :)
  • 11
  • Odpowiedz
@LostHighway: Miałem kiedyś taki od T-Mobile i robił swoje. Anteny zewnętrzne dużo dają. Jedynie uważaj i nie kupuj tych brandowanych przez operatorów (logo na obudowie), te mają inny (ograniczony) firmware.
  • Odpowiedz
@L3gion: Muszę się pozbyć kabla ja około 2-3 miesiące i zależy mi tylko na stabilnym połączeniu, niekoniecznie szybkim. Mam w domu stary b15 z którego kilka lat temu korzystałem ale teraz to masakra jakaś. Na 20 prób połączeń nawiązuje z 5... Transfer transferami, około 16 pokazywał nawet 4Mb/s a na telefonie po lte leciało ponad 80...
Ciekawy jestem, czy to wina systemu windowsowego?

Co do brandów to chyba firmy robią tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LostHighway:

Ostatecznie HSPA+ to z 15Mb/s powinno wyciągać...

W teorii tak. W praktyce nie. Większość pasma jest przydzielone pod LTE. Więc na dwucyfrowe osiągi po 3G bym się nie nastawiał.

Co do brandów to chyba firmy robią tak z modemami usb, większe stacjonarne chyba nie.

Dotyczy to i urządzeń podłączanych pod USB i tych "większych".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LostHighway: jak posiadasz sieć mesh to nie masz w niej przypadkiem routera głównego z USB z obsługą modemów? Większość współczesnych ma a mesh to dosyć świeży trend. Wtedy jakiś E3372 i po problemie, możesz do niego tak samo dopiąć antenę zewnętrzną, kwestia odpowiedniego konektora (tylko pamiętaj że anteny dobiera się pod konkretne pasmo, chociaż są i takie obsługujące cały zakres LTE). Jeśli nie to używany B315 jak @L3gion wrzucił, albo B525
  • Odpowiedz
@LostHighway: osobiście uważam, że huawei b535 to absolutne minimum. Aktualnie można go kupić w play za 399(samo urządzenie), na olx/allegro widziałem oferty po 310-320zl za nowe nie otwierane (nie brandowane). Agregacja pasm, opcja podłączenia zewnętrznych anten, ethernet.
  • Odpowiedz