Wpis z mikrobloga

Szanowni, ja tu całkiem nowa i zielona- w zakresie poruszania się na Wykopie, na dodatek w wieku babcinym, serio, dlatego "Babcia krzyżowa". Po co tu jestem? Zupełnie przypadkowo trafiłam na Kambodżę w wydaniu A. Machaja, a potem po nitce do kłębka i doszłam do Gapy (jak go tu nazywacie, ja nazywam gościa - "Kiszony"), potem do Marcina Awokado oraz gościa z dredami w Nakupendzie, a na koniec znalazłam Cambolife. Interesuje mnie motyw pobytu Polaków, ale od strony psycho-socjologicznej, a konkretnie kwestia- jak i czy w ogóle Polak jest w stanie przetrwać/urządzić się/zaaklimatyzować/ zasymilować/ żyć w kraju trzeciego świata, itp. Szczególną uwagę poświęcam zachowaniu każdego z bohaterów filmów, wiele zachowań mnie razi, są nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie i bardzo często mi wstyd za niektórych z nich. Cenię Michała? z Nakupendy. Marcina z Cambolife i tę parę, która prowadzi sklep z wędlinami w stolicy. Co do niektórych postaci, mam wrażenie, że to jakaś zakonserwowana mieszanka seksistów, szowinistów, antysemitów, alkoholików łącznie z antyszczepionkowcami/płaskoziemcami, którym zdaje się, że nagle stali się tygrysami Azji. Czy się może mylę? A co bardziej jeszcze zadziwiające, to komentarze pod filmami wychwalające poczynania Polaków, tak w zakresie- za przeproszeniem- chlejstwa, jak i stosunku do kobiet -Azjatek, oraz grupa tzw. patronów, którzy takie działania wspierają finansowo. To porażająco smutne, jak bardzo mamy niewykształcone, prostackie, niewymagające i ubogie emocjonalnie społeczeństwo, o innych "zaletach"- polskich przywarach że już nie wspomnę. Mam do Was pytanie, bo widzę że główne postaci znacie chyba bardzo dobrze, czy macie podobne odczucia, czy spotkaliście się z hejtem ze strony fanów tych kambodżańskich filmów, czy pochwalacie takie postawy Polaków za granicami kraju, proszę o jakieś spostrzeżenia/refleksje... jak to możliwe, że tylu ludzi sponsoruje kilku nieudaczników, zamiast może wpłacić kasę na chore dzieciaki albo schroniska dla zwierząt. Wiecie, ja tego nie ogarniam, ale stara już jestem. Ciekawią mnie Wasze opinie, ale tak na serio, bez błazenady i beki ze starszej pani, ok? To i tak cud, że tu jakoś wlazłam i coś napisałam nie myląc loginu z e-mailem. PS Dlaczego ja jestem na zielono "zaświecona", a Wy na czerwono?, pzdr:):)
#raportzpanstwasrodka
  • 58
@Bitszkopt: Tak, czytałam również o traktowaniu upośledzonych umysłowo czy fizycznie niesprawnych. Edukacja prawie żadna, duży odsetek analfabetów, sfera zdrowia publicznego nie istnieje. A żyć trzeba, więc się dzieje jak się dzieje, cała podła nadzieja w białych, przykre. Dzięki za instrukcje obsługi priv skrzynki. Ja już jednak będę stąd wychodzić raczej, pogadałam,odpisałam, widzę, że charakterki tu różniste, dużo wulgarów, ale trochę się dowiedziałam, dziękuję za rozmowe, pozdrawiam.
"Nie rozumiem jaki związek mogą mieć czyjeś poglądy do radzenia sobie w danym kraju"


@Bitszkopt: Poglądy pana M. (zakładam, że zna Pan kierunki polityczne AM) mają tu ogromne znaczenie, kluczowe. Więc nie powinno Pana dziwić, że ja się dziwię jak z takimi skrajnymi odnajduje się osoba p. M. pośród społeczności o totalnie odmiennej kulturze, itd.
Dziękuję wszystkim za komentarze. Było miło, do momentu kiedy ktoś uznał, że ja = AM. No, mili Państwo, nie jestem frustratką ani babcią - samodestrukt, to porównanie to jednak spory dla mnie afront. Syn ostrzegał, trochę nie rozumiem Waszego slangu, ale musiałam spróbować na Wykopie. Jestem na Fb, gdyby ktoś chciał jeszcze pogadać o azjatyckiej Polonii. Dziękuję, pozdrawiam wszystkich, dobrej nocy. Babcia krzyżowa:)
@Babcia_krzyzowa: Moim zdaniem po paru Pani wpisach, to ma Babcia wielki problem z "Polakami" A Polska Naród wspaniały, tylko ludzie kur...." że tak zacytuję. Zresztą jak wszędzie. Zapijaczonych mord Anglików czy Jankesów śliniących się do młodych khmerek to już Pani nie widzi? Nie lubię jak ktoś tak na Polskę najeżdża i sugeruje..Że co? Że zachód lepszy? No nie sądzę i sama Pani dobrze o tym wie. A co do problemów które