Wpis z mikrobloga

Drogie Mieli i Mirabelki.
Przychodzę do was z propozycją. Jako że wypok się sypnął to mam trochę więcej wolnego czasu między studiami a pracą.
Pomyślałam więc, że chętnie przygarnę kogoś z was do współpracy dietetycznej. Na razie robię diety na rynek angielski bo tutaj też studiowałam i mieszkam ale myślę, że przyjemną odmianą byłoby mieć kilku rodaków wśród moich podopiecznych.

W związku z tym wśród plusujacych zrobię #rozdajo na miesięczną współpracę (zielonki też), wyniki po 48h od dodania wpisu. Jeśli ktoś się nie załapie to zapraszam do napisania wiadomości, coś poradzimy.

#dieta #jedzzwykopem #mikrokoksy #chudnijzwykopem #odchudzanie
  • 82
@MallaCzarna: Byłem u dietetyka - opowiedziała mi kilka klasycznych regułek o piramidzie żywienia, bajki o 5x posiłkach dziennie, na temat postu przerywanego nic nie powiedziała, indeksu i ładunku glikemicznego nie umiała wytłumaczyć. Dobrze, że to gówno miałem na pakiet luxmedu za darmo. Poszedłem tam w sumie tylko żeby mnie zważyła tą wagą elektroniczną do badania składu masy ciała.
@Vamyss: święta racja. Ale samymi ogórkami nie wyzyjesz nawet jakbyś chciał. Jedzenie musi być smaczne żeby chciało się utrzymać "dietę" a tak naprawdę zmienić nawyki i stosunek do żywienia na całe życie.
@Cirus: zależy od osoby, jeśli masz aktualne badania to chętnie je przyjmę i poprawimy niedobory. Jeśli jest choroba to też będzie dostosowana. Ale tu w UK ludzie w większości nie mają dostępu do swoich wyników więc na podstawie preferencji, celu i kalorii
@Vamyss: wiesz o co chodzi. Tak można schudnąć będąc na "sojowym detoxie" czy innym szarlatanstwie ale potem człowiek ma dość i waga wraca w mgnieniu oka ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯
@MallaCzarna: Nie do końca wiem o co chodzi. Waga wraca, bo ludzie wchodzą na surplus kaloryczny. Czyli wszystko sprowadza się do tego, co napisali w pierwszym komentarzu. Chcesz schudnąć? Po prostu mnie jedz.

Nigdy nie rozumiałem dietetyków, tak jak trenerów personalnych jestem w stanie zaakceptować, bo ważna jest technika wykonywania ćwiczeń, tak dietetyka opiera się w dużym skrócie na obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego i odjęcie od tego zapotrzebowania albo dodanie.