Wpis z mikrobloga

#opole #opolskie #prudnik #glucholazy
Sienamo opolskie, robie se co jakiś czas wycieczki komunikacją publiczną po województwie i chodzę po miastach i miasteczkach w których nie byłem 20 lat albo i nigdy. Niemniej mniej mnie interesują jakieś standardowe punkty turystyczne (chociaż też mogą być) a bardziej jakieś ciekawe, urokliwe fragmenty miasta. Wchodzę se też na blokowiska bo dziecko trudnego osiedla chce wyczuć klimat innych trudnych osiedli, w Głuchołazach nawet mnie obcięła jakaś stała ekipa ale tyle bo jestem duży.
No i szukam takich urokliwych albo może sentymentalnych dla Was wykopki miejsc. Np. w Głuchołazach wyjątkowo mi się podobał bulwar nad Białą i cały obszar od bulwaru do alei Jana Pawlacza, z nią włącznie. Że to jest połączone i da się przejść nad potokiem czy przez plac zabaw zajarzyłem dopiero później. W ogóle mógłbym mieszkać. W Nysie piękne dzielnice poniemieckich domów wielorodzinnych i kamienic razem z parkami, park przyklasztorny na Rodziewiczówny. ulica Mariacka. Też mógłbym mieszkać.
Także jeśli lubicie jakieś miejsce to dajcie znać, będę zbierał notatki na następne wycieczki.
W sumie #kedzierzynkozle #brzeg #ozimek #glubczyce i cała reszta też.
Nawet Opole się nada ale w Opolu już w większości ciekawych miejsc już byłem niemniej na pewno nie we wszystkich.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@azurowyabazur Kędzierzyn Koźle, no to w Koźlu Targowa, poznawanie nowych kultur itp. XD
A tak poważnie to Góra Św. Anny jest bardzo ładna.
Są też Sławiecice, gdzie w lesie jest pozostałość po obozie, są wieżyczki wartownicze, piec, pomnik. Ale tam autobusem nie dojedziesz, ale ze Slawiecic możesz złapać stopa lub iść lasem na spacer w to miejsce. W parku jest też pozostałość zamku.
  • Odpowiedz
@azurowyabazur: Świetne hobby! Pamiętam jak sam jeździłem po podopolskich miejscowościach, żeby zobaczyć jak się w nich żyje. Tak jak @alternatereality napisała, Góra Świętej Anny to wspaniałe miejsce na wycieczkę, polecam Dom Pielgrzyma na tani nocleg. Poza tym Kamień Śląski jest przepiękny, ma wspaniały park, tylko trzeba wiedzieć, że przystanek kolejowy jest spory kawałek od właściwej miejscowości.

Poza tym jeśli lubisz klimaty tajemniczych, małych miejscowości, ale zupełnie poza turystycznym szlakiem,
  • Odpowiedz
@alternatereality: @FlameVinci: @Lulu_Quest:
Super, o to chodzi.
Anaberg jest w planie, pewnie pętla Zdzieszki, Leśnica, Anaberg. Po Zdzieszowicach jest w ogóle sens się kręcić czy raczej panuje tam taki smuteczek jaki widać z pociągu z cyklu 'wy tu tak żyjecie'?
Prudnik będzie chyba następny, na Szydłów w ogóle bym nie wpadł poza tym że dość śmisznie że w takiej pipidówce mają dwa przystanki w tym jeden
  • Odpowiedz
@alternatereality: Opawskie były w pierwszej kolejności, nadspodziewanie bardzo się umordowałem na małej pętelce Pokrzywna-Jarno czerwonym szlakiem. Na Biskupią czerwonym od wschodu robiłem już przystanki co 50m. W Jarnołtówku elementu jak w Opolu na pl. Daszyńskiego.
  • Odpowiedz