Wpis z mikrobloga

niech mi ktoś powie, że to nie jest po to aby wyciąć chińczyków z rynku


@SanFable: To jest po to, by nie stanowili oni nieuczciwej konkurencji dla sprzedawców, którzy uczciwie płacą podatki.
@ms93: (prawie) nie istnieją sklepy, które legalnie sprowadzają rzeczy z chin, opłacają podatki itd. i sprzedają je w Polsce, przez brak podatku takie coś po prostu się nie opłacało, bo zawsze się ktoś znalazł, kto podatku nie płacił i miał bardziej korzystną ofertę.

Skoro rzeczy znalazły się jakoś w Polskim magazynie to jakimś cudem przeszły kontrolę celną i jeden podatek chyba już został zapłacony? taak, powinien ;)
Skoro rzeczy znalazły się jakoś w Polskim magazynie to jakimś cudem przeszły kontrolę celną i jeden podatek chyba już został zapłacony? taak, powinien ;)


@SanFable: Ja zawsze miałem wrażenie, że te rzeczy są jakoś przemycane (nie wiem konkretnie jak) i podatków za nie nikt nie płaci.
Skoro rzeczy znalazły się jakoś w Polskim magazynie to jakimś cudem przeszły kontrolę celną i jeden podatek chyba już został zapłacony?


@SanFable:

przechodzily odprawe "zbiorowa" i niekoniecznie byl to podatek od wartosci towaru, jak powinien byc, tylko od mocno zanizonych wartosci.
@SanFable: to jest na zasadzie przesunięcia magazynowego. Z magazynu w Chinach przesyłają towar do magazynu w np. Polsce. Firmy kurierskie oraz poczta polska widziały, że paczka została nadana w Polsce dlatego nie wrzucali tego na kontrolę skarbową.
Teraz jedynym rozwiązaniem będzie dogadać się z Majfrendem czy jest możliwość złożenia zamówienia po za Aliexpress ale z wysyłką z polskiego magazynu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pszemgo: ma to sens, a druga opcja jest cena rzeczy za 10$ i wysyłka 90$, podatek z góry opłacony więc nikt nie sprawdzi rzeczywistej wartości tak jak to było do tej pory? ( ͡° ͜ʖ ͡°) po co dublować robotę...
@SanFable to, że u nas coś takiego jest to nic nie znaczy, Ali liczy od towaru i przesyłki 23% i nic z tym nie zrobisz, tak samo UC liczył zawsze za towar i koszt transportu normalnie 23% + ewentualnie cło