Wpis z mikrobloga

Jest sobie taki gość, Gouda Works, który robi fajne grafiki i później sprzedaje je na swoich koszulkach. Okazjonalnie robi prace na zlecenie klubów piłkarskich z niższych lig, często okręgowych. Tym razem wziął na tapetę klub Powstaniec Dobro i jak dla mnie efekt jest oszałamiający. Poniżej jego komentarz do stworzonego herbu:

„ Dekadę temu założono Powstaniec Dobra.
Nazwa klubu zaczerpnięta jest z kart historii. Bitwa pod Dobrą, czyli cześć Powstania Styczniowego, odbyła się w lutym 1863 roku.

Dotychczasowy herb, choć minimalistyczny był jednak zbyt surowy w swej uproszczonej formie. Starałem się stworzyć mariaż powstańczego charakteru oraz piłki nożnej. Przewertowałem wiele stron internetowych, szukałem historycznych ubiorów z tamtego okresu i tak oto jest owoc mojej pracy.

Miło mi, że w moje ręce oddano możliwość stworzenia ich znaku na nowo :)

Powodzenia w lidze chłopaki! :)”

#herby #pilkanozna #lodz #lodzkie #goudaworks
True_freedom - Jest sobie taki gość, Gouda Works, który robi fajne grafiki i później ...

źródło: comment_1625042119oxgoS3q8H1N8zGlrGxbcV9.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@True_freedom: Prawdę mówiąc ten surowy i prosty oryginał podoba mi się bardziej i wydaje się bardziej zgodny z obecnymi trendami niż nowy, ale i tak widać napracowanko i oby tak dalej. Ten zewnętrzny okrąg trochę IMO komplikuje wygląd, chociaż pewnie chodzi o to żeby symbolizował piłkę.
  • Odpowiedz
@True_freedom: To nie jest jakaś straszna tajemnica. Akurat Powstaniec był za darmo, bo ładnie mnie o to poproszono. Kluby ze szczebla centralnego 2-4 tys. Still tanio, bo znajomi (nawet tu wymienieni) biorą wincy :)
Wiem z jakimi problemami organizacyjnymi borykają się kluby w niskich ligach, dlatego zazwyczaj jest to około 1000 netto.

Tak naprawdę wszystko jest kwestią ambicji, podejścia, klasy rozgrywkowej.
  • Odpowiedz