Wpis z mikrobloga

Szukam monitora do 1.5k zł jak bedzie warto dorzucić to tak max 1.8 :) Głownie praca z kodem z gier czasem jakieś mmo ale to i tak zazwyzcaj gra w oknie a nie pełnym ekranie :)
Możecie coś polecić? Przegladam te sklepy i już zgłupiałem. Czy 27 cali czy 32, jesli 27 to 4k czy 2k, do tej pory używałem 2x dell u2414 ale jeden wyzionął ducha
#monitor #monitory #programowanie #homeoffice
  • 17
@Ultima: Ja mam 27 i 4k i powiem tak, przywykniesz ale chyba lepiej więcej. Przy 4k i tak sie nie obejdziesz bez jakiegos skalowania systemowego gdzie na niektórych OSach jest slabe ;d
@Protosser: Rozumiem że z tym słabe masz na mysli windows ?:> Własnie tego sie obawiam. No i pytanie jak ze skalowaniem tylko na jednym monitorze gdzie drugi bedzie podpięty full hd...
Rozumiem że z tym słabe masz na mysli windows ?:>


Mam starego Windows 7 i skalowanie u mnie działa poprawnie (150%).
Problem ze skalowaniem mają jedynie aplikacje (przede wszystkim stare lub dziwne), które nie są na skalowanie przygotowane.

Własnie tego sie obawiam. No i pytanie jak ze skalowaniem tylko na jednym monitorze gdzie drugi bedzie podpięty full hd...


@Ultima:
Nie wiem, czy w Windows można ustawiać różne skalowania na różnych monitorach
Ja mam 27 i 4k i powiem tak, przywykniesz ale chyba lepiej więcej. Przy 4k i tak sie nie obejdziesz bez jakiegos skalowania systemowego gdzie na niektórych OSach jest slabe ;d


@Protosser:
Ja od kilku miesięcy mam 37'5" 4K (pisałem o tym tu).

Nawet na tak sporym monitorze, przy 4k nie obeszło się bez skalowania. Ja używam 150%. System: Windows.
@Ultima: Na windowsie akurat dziala spoko z niektorymi distro linuxa mialem problemy. Tez mam jeszcze jeden monitor full hd i z różnym skalowaniem na roznych monitorach nigdy nie mialem problemu. W sumie jak @Adaslaw pisze nawet przy wiekszym monitorze skalowanie bedzie potrzebne wiec wedlug mnie rozchodzi sie o to ile masz miejsca na biurku i jak daleko siedzisz od monitora. Na monitorach 4k 27' gram/pracuje od 2 lat i jestem zadowolony.
Największy problem jaki mialem 4k to jeden laptop z pracy nie obslugiwal 4k w 60 fps xD


@Protosser:
Ja właśnie ten swój 37'5" $k mam podłączony do bardzo starego notebooka (Lenovo X220) i odświeżanie obrazu mam jedynie 30 fps :D
No ale ja ten komputer to przede wszystkim do pracy potrzebuję i te 20 Hz mi nie przeszkadza specjalnie.
Naturalnie planuję kupienie nowszego komputera i wtedy na tym moim monitorze będę
@Protosser:
Ja na swoim monitorze 4K i 30 Hz nie obserwuję braku płynności w przesuwaniu kursora myszy :)
Może dlatego, że mam współczesną mysz, w przeciwieństwie do komputera (ʘʘ)
@jmmzon: @rasperrbery2314: Po ponad 1 miesiącu używania. Jestem mega zadowolony. 4k przy 150% skalowaniu windowsa działa super. Jedyny problem to na pewno gry, jeśli ktoś gra, ja naszczęście nie mam tego problemu. Do pracy sprawdza sie super, bardzo niska min jasność, kąty widzenia rewelacyjne. Stopka dellowa oczywiscie ma regulacje w każda możliwą strone i też jest rewelacyjna. Wcześniej używałem della z niby wyzszej serii U, ale nie czuje żebym miał