Wpis z mikrobloga

29.06.2021

Dzień dobry państwu. Z tej strony Mateusz Borek, witam państwa w specjalnym wydaniu programu "Misja mirko" [rozgląda się po kolegach w studiu]. Panowie, po wczorajszym dniu trzeba to sobie wszystko uzmysłowić... Ja się przespałem kilka godzin, przespałem te kilka godzin z trudem, bo tak byłem podniecony [śmieje się, by po chwili zamilknąć]. Panowie, 28 dzień czerwca 2021 roku przeszedł do historii, zapisał się złotymi zgłoskami we wszystkich możliwych encyklopediach wiedzy piłkarskiej [patrzy poważnie na kolegów]. My wczoraj widzieliśmy wszystko. We wczorajszych meczach były bramki, były asysty, były parady, były dryblingi, były zwroty akcji i wreszcie prawdziwe dramaty... To były mecze fenomenalne. FE-NO-ME-NAL-NE. Panowie, uplastycznijmy sobie, że we wczorajszych dwóch spotkaniach padło czternaście goli. Ja rozumiem, ja wiem, że według Kowala powinno być ze trzydzieści [puszcza oczko], ale wyobraźcie sobie, że tyle bramek pada często w całej kolejce Ekstraklasy. Ale w tym wszystkim na pierwszy plan wysuwa się dramat reprezentacji Francji, katastrofa Les Bleus [uśmiecha się figlarnie w stronę Smokowskiego]. Podopieczni Didiera Deszą odpali sensacyjnie, odpadli w dramatycznych okolicznościach z walecznymi, dobrze zorganizowanymi, powiedziałbym wręcz, że jak z ustawionymi jak szwajcarski zegarek Szwajcarami. Podam też takie jedno nazwisko: Kylją Embappie [prawą dłonią chwyta Smokowskiego za dłoń, po czym lewą masuje go po kolanie]. To jest zawodnik wielki, to jest piłkarski geniusz, ale wczoraj przeżył swój piłkarski dramat. Nawet największym w historii futbolu zdarzało się przestrzelić karne, np. Roberto Baggio, czy Kubie Błaszczykowskiemu... A Embappie, jako francuski Kamil Grosicki jest niezbędny tej reprezentacji, jak Turbo Grosik jest potrzebny nam. Kamilu [zwraca się bezpośrednio w stronę kamery], jako prosty chłopak z Dębicy pragnę powiedzieć, że liczymy na twoje występy w narodowych barwach już na jesieni. Tyle ode mnie.

EURO 2020
Początek studia meczowego od 17:30 (TVP Sport)

18:00 ANGLIA - NIEMCY (TVP 2, TVP Sport, TVP 4K)
Komentatorzy: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

21:00 SZWECJA - UKRAINA (TVP 1, TVP Sport, TVP 4K)
Komentatorzy: Rafał Wolski, Kamil Kosowski

///MAGAZYNY///
08:00 Cafe EURO (Polsat Sport)
09:00 EUROdebata (TVP Sport)
10:00 Studio EURO (TVP Sport)
10:00 Moc EURO (Kanał Sportowy)
11:00 Klub Reprezentanta (TVP Sport)
12:00 Mecz dnia (Kanał Sportowy, TVP Sport)
13:00 Studio EURO (TVP Sport)
22:45 Cafe EURO (Polsat Sport)
23:00 Hejtpark (Kanał Sportowy)
23:00 News+ (nSport+, Canal+ Family)
23:30 EUROwieczór (TVP 1, TVP Sport)

///POZA FUTBOLEM///

KOLARSTWO
TOUR DE FRANCE
Transmisja od 13:30 (Eurosport 1)

TENIS
WIMBLEDON
Transmisje od 12:00 (Polsat Sport Extra), 13:00 (Polsat Sport News) i 14:30 (Polsat Sport)
- ok. 15:00 H. HURKACZ - L. Musetti

LEKKOATLETYKA
19:15 Zawody w Lucernie (Eurosport 1)

ŻUŻEL
LIGA SZWEDZKA
18:00 Masarna - Lejonen (Eleven 1)

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN
KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE
15:30 POLSKA - Angola (TVP Sport)

NBA
02:30 (wt/śr) Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks (Canal+ Sport)

#dzienmeczowy #mecz #pilkanozna #euro2020
Pobierz a.....1 - 29.06.2021

Dzień dobry państwu. Z tej strony Mateusz Borek, witam państw...
źródło: comment_16249439181QzeMHAHodX92cVXTIKBmf.jpg

Kto awansuje dalej?

  • Anglia i Szwecja 23.2% (504)
  • Anglia i Ukraina 14.0% (304)
  • Niemcy i Szwecja 43.4% (941)
  • Niemcy i Ukraina 19.3% (419)

Oddanych głosów: 2168

  • 57