Wpis z mikrobloga

@strikte: Ile to gówno za paczke kosztuje ? 15 zł ? Chyba żartujesz z tym że to jest tańsze. Czy tam kosztuje mniej zachodu. Cały czas latać do sklepu po ten syf ( ͡° ͜ʖ ͡°) a liquid robisz raz na miesiąc czy kilka i masz jak za darmo.
@EntryMode: ( ͡° ͜ʖ ͡°) 8-9 zł to wciąż bardzo drogo. Pewnie paczka dziennie schodzi. Za tyle to ja mam 100 ml. I przynajmniej wiadomo że nie wdycham takiego gówna jak GLO czy inny iqos który smakuje jak palone łajno a do tego wkłady robi się z odpadów po produkcji. Smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ariul: Jaki syf? dokładnie taki jak w e-petach - heets od iqos

tytoń (pył tytoniowy) 24,7%, 201,5 mg
glicerol 52,3 mg
woda 36,1 mg
guma guar 7,8 mg
celuloza 5,2 mg
glikol propylenowy 2,6 mg
naturalne i sztuczne aromaty 0,141 mg

Smród? to kwestia wyczucia, gustu ect - na pewno żaden normalny palacz który faktycznie kiedyś palił np marlboro nie pali po to aby czuc smak gumy balonowej w dymie z
@Ariul:

No i jeszcze jedna przewaga e-papierosów. Jak pisałem wczesniej wiele wskazuje na to, że mogą być pomocne w rzuceniu palenia, czego trudno oczekiwać od podgrzewaczy.


Ten profesor albo dorabia do renty albo jest wybitnie głupi

a w kolejnym poście pisze

Dowody naukowe dotyczące e-papierosów jako środków wspomagających rzucanie palenia nie są rozstrzygające i brakuje jasności co do tego, czy produkty te mogą odegrać jakąkolwiek rolę w rzucaniu palenia. Przejście z
@EntryMode: To nie lata 50, XX wieku. Dziś można określić jakie substancje znajdują się w aerozolu z bardzo dobrą dokładnością. Wpływ substancji w aerozolu został już wcześniej bardzo dobrze przebadany. Substancje niebezpieczne które są wdychane to margines i w zasadzie mają one marginalny wpływ na zdrowie według wiedzy którą obecnie posiadamy. Epapierosy to nie jest nowy wynalazek. Mówienie że skutki zostaną poznane za 30-50 lat to bzdura bo znamy je od
@Ariul: Już mi się nie chce #!$%@?ć w pędzenie liquidów, kupowanie grzałek, kręcenie drutów, wata… już mi przeszło. Teraz cenie sobie wygodę :) A gwoździem do trumny była ta #!$%@? akcyza.
Dobrego tyle ze nadal nie pale i to chyba jest najważniejsze :)
@strikte: Niby tak :). Chciałem tylko zaznaczyć że najważniejszą wartością chyba jest zdrowie. A wszelkie badania niesponsorowane przez PM czy BAT wskazują jasno ( ͡° ͜ʖ ͡°) że podgrzewanie tytoniu jest lata świetlne za EIN. Jakiś tam postęp jest między wersjami ale niewielki w tym aspekcie.
@EntryMode: @strikte: Doskonale was rozumiem i szanuje za normalne podejście - sam paliłem naście lat zwykłe fajki, potem przez około dwa lata były e-pety, miałem rzucić dzięki temu, #!$%@? rzuciłem, tona sprzętu, nowości, grzałki na #!$%@? kręcone - drugie hobby, koniec końców wróciłem znowu do analogów i tak skończyłem teraz na glo i od pół roku sobie chwalę. Heetsy mi nie podeszły za to dziewczyna je woli więc kwestia gustu
@Ariul: Myślę że z twoją wiedzą Philips Morris i inne duże koncerny mogłyby zaoszczędzić wiele miliardów dolarów, każdy uzależniony będzie naganiał na swoje produkty - to zajebiście normalne. Jak udowodnisz że korzystanie z e-papierosa nie jest niebezpieczne dla wszystkich organów w długoterminowym jego wykorzystaniu to zarobisz wiele milionów dolarów, dlaczego tego nie uczynisz?!?!
@EntryMode: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ależ ja nie powiedziałem ze nie jest niebezpieczne. Napisałem ze jest mniej niebezpieczne niż podgrzewacze bazując na badaniach specjalistów
@Ariul: Każdy szanujący się lekarz nie jest w stanie ocenić jak działa konkretna substancja na konkretny organ na przełomie wielu lat, no chyba że potrafi przemieszczać się w czasoprzestrzeni, to zwykli naganiacze, dokładnie tacy, jacy już byli za czasów reklamowania papierosów w TV. Ma tu wpływ wiele zmiennych m.in czy jest to pod czy mod ilu watowe itd... e -papierosy cholernie ciężko przebadać.
@EntryMode: No fuck logic ( ͡° ͜ʖ ͡°). W EIN masz w zasadzie te same substancje niebezpieczne co w podgrzewaczach oczywiście z pominięciem kilku na przewage EIN. I w zasadzie kilka substancji niebezpiecznych z kilku tysięcy w dymie papierosowym w iloście duużo mniejszej ( ͡° ͜ʖ ͡°) niż w standardowym papierosie. TAK GURWA NIE WIEMY JAK MOŻE WPŁYWAĆ ALTERNATYWA ZAWIERAJĄCA KILKA TYSIĘCY RAZY
@Ariul:

TAK GURWA NIE WIEMY JAK MOŻE WPŁYWAĆ ALTERNATYWA ZAWIERAJĄCA KILKA TYSIĘCY RAZY MNIEJ NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI xD.


Poproszę link do opubikowanych badań klinicznych.

Dlaczego uważasz że - aromaty spożywcze wdychane wraz z dużą ilością dymu bezpośrednio do płuc
w cyklu do 100 zaciągnięć dziennie przez 5 lat wpływa mniej szkodliwie na zdrowie niż ''papieros tradycyjny''

Jaki wpływ mają aromaty spożywcze zażywane długoterminowo na płuca, przełyk, język
(znamy wyłącznie badania na spożywanie