Wpis z mikrobloga

Wszystko ładnie spada, tylko ten RTX 3090 jak głupi się trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na następny wpis będą dobrze zrobione przedziały cenowe, może nawet będzie jakiś poniżej 1000 zł

Link do wykresów:
https://imgur.com/a/c4fw2oV
Link do arkusza w wersji online:
https://drive.google.com/file/d/16nwbEIyJRGwu7ku6lKM3mJKaocLlBj76/view?usp=sharing

#gpuacl #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Wszystko ładnie spada, tylko ten RTX 3090 jak głupi się trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na...

źródło: comment_1624902997vcVbENBHwkhdLCBbgAivbR.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • 4
@Ramzi96M tak, bo wylaczyli koparki i pozbywaja sie sprzetu masowo i sprzedaja wykopane eth by nie siadl na nich chinski regulator. karty nie LHR teraz spadna a potem odbija mocno. Bo beda lartami legacy ktorych na rynku nie bedzie. Niedlugo wszystkie karty zielonych beda z limiterem.
  • Odpowiedz
@niko444: ty wiesz swoje, ja swoje, jest tak duze zapotrzebowanie i backlog ludzi oczekujacych ze ceny nawet dla uzywek sie nawet nie zbliżą do msrp, wszyscy moi znajomi czekaja na obnizki 30x0ti, juz pomijam fakt ze w eu placimy extra tym #!$%@? pazernym bo msrp jest w $ ale w eu oczywiscie w ojro bo #!$%@? nam w dupe
  • Odpowiedz
@Zerp: ja pamietam jak jeszcze 2 tygodnie temu ziomek sie cieszyl ze upolowal 3080ti za 12 kafli a ze i tak bierze na firme to mu sie udalo bo pewnie zaraz zabraknie tych kart.. teraz te karty chodza za 7-8k wiec ma ponad 4k w plecy, jakos tydzien temu gosciu mi mowil ze nie ma bata zeby pewien model rtx 3080 zszedl ponizej 9k a ta karta teraz chodzi po
  • Odpowiedz
@Zerp: W stanach też mało kto płaci "MSRP" bo tam ceny są podane bez podatku VAT :) (a w Europie dochodzi VAT + ewentualnie cło) A różnica między Dolarem a Euro aż tak duża ostatnio nie jest :)
  • Odpowiedz
@Elven: bez vat ale vat jest u nich niższy niz w p0landii, dodatkowo euro jest drogie teraz, nie nazwalbym stosunku eur/usd 1.2 tanim

@niko444: na xkomie jest jeden 3080ti za 9.5k, powiem ze daleko tym cenom do msrp, ale spoko mam nadzieje ze bedziesz miec racje :)
  • Odpowiedz
Na Morelach mieli pare 3080Ti Vision OC za 7400 - wydawało się to spoko ceną przy MSRP 5600 :)

Ja zaczynam składać kompa na sierpień, gdzie z grafą będę celował pewnie na wrzesień. Mam ze starego pieca antycznego Radeona 5850 i na chwilę obecną nie będę potrzebował nic więcej - będzie w stanie wypluć jakieś piksele na ekran a póki co zbieram pozostałe komponenty na poziomie wypasionej "stacji roboczej" :)
  • Odpowiedz
@bibr: 3070 SUPRIM X za 4999 w oleole
3070 Ti Suprim X za 4800 na allegro
Jeszcze 1500 zł w dół i można powoli się rozglądać :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Soczi dla mnie ciągle trochę nie realne że karta pokroju rtx 3080 miała iść za 3.5k
To będą piękne czasy
  • Odpowiedz