Wpis z mikrobloga

Jak wygląda budowanie zdolności kredytowej przy przejściu na samozatrudnienie B2B z UoP?

Planuję przejście od 1.sierpnia.

Czy wszystkie faktury muszą być od jednego kontrahenta, czy mogę wystawić fakturę firmie kumpla już w lipcu,
dzięki czemu będę miał dłużej działalność przynoszącą dochody, a tym samym szybciej zdolność kredytową?

A jakby to zrobić jeszcze w czerwcu, to czy to pomoże pod kątem zdolności?

#kredythipoteczny
  • 6
@rupertoss:

czy mogę wystawić fakturę firmie kumpla już w lipcu,


I zapłacisz podatek od fikcyjnej faktury wystawionej koledze?

Poza tym, skoro od 1. sierpnia dopiero startujesz z działalnością, to raczej nie myśl o kredycie przez dłuższy czas - ja miałem tylko 2 oferty, bo działalność trwała mniej niż 2 pełne lata kalendarzowe, choć jakby zliczyć miesiące 2 lata były przekroczone
@KromkaMistrz: @rupertoss: Standardowo banki wymagają 12 miesięcy prowadzenia DG. mBank wymaga pełnego roku kalendarzowego. Niektóre banki wymagają nawet 24 miesięcy.

W przypadku, gdy prowadzona DG jest kontynuacją umowy o pracę lub nawet dotyczy tej samej branży istnieje możliwość skrócenia wymaganego stażu pracy. Takie możliwości są aktualnie w Alior, Millennium, mBank i BNP Paribas. Minimalny okres prowadzenia DG w takich przypadkach to nawet 3 miesiące.