Wpis z mikrobloga

@eat_me działazasada 3G
Geimpft ( zaszczepiony)
Genesen ( wyleczony)
Getestet (przetestowany)
Jeżeli masz jedno z tych 3 możesz korzystać ze wszystkiego.
Test ma datę ważności i po jej utracie należy zrobić nowy.
  • Odpowiedz
@eat_me sklepy bez problemu.
W restauracji, możesz bez problemu zabrać jedzenie na wynos, do tego nie jest test potrzebny.

Ogólnie w Austrii masz możliwość testowania się na każdym kroku (bezpłatnie)- Teststraßy, apteki, testy własne, czasem nawet w firmie. Dlatego tak to rozwiązano.
Ponoć, obcokrajowcy też mogą się testować, ale nie wiem za wiele na ten temat- chyba kolega z pracy komuś coś organizował to zapytam i napisze Ci na PW. Ale najlepiej
  • Odpowiedz
@19ludwik91: Może w Wiedniu jest tak restrykcyjnie ale w Austrii już nie. Weekendy spędzam poza Wiedniem i zaliczyłem w tym roku do tej pory kilka kampingów i jedno schronisko. Do tego wiele restauracji z jedzeniem na miejscu i nikt mnie o testy nie pytał (aczkolwiek zawsze miałem gotowe do okazania). Byłem dosłownie dwa razy w tym roku proszony o test w otwartych na świeżym powietrzu miejscach rozrywki dla dzieci - ale
  • Odpowiedz
@yale wiesz, ja mówię że Styrii, i tu potrafią sprawdzić- w McDonald's, jest ochroniarz który to ciągle kontroluje. W Eisenerz, w jakiejś knajpie policja przyjechała, sprawdziła gości, a potem sprawdziła czy właściciel prowadził stosowną ewidencję.
I masz rację, w 80%przypadkach nie sprawdza nas- tych co tu już mieszkają, mówią po niemiecku i nie "wyróżniają się z tłumu" ale OP jedzie na wakacje, a to grupa podwyższonego ryzyka( ͡~ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@yale ciekawe, u nas są te domowe testy (Nasenbohrentest) też z weryfikacją, ale ważne tylko 24h. Tak mówi moja różowa.
Ja sam testuje się tylko "dla siebie", jestem już po 2 dawkach.
  • Odpowiedz
@19ludwik91: To nie jest Nasenbohrentest tylko płukanie w ustach roztworu przez min. 1 minute. Nie jestem znawcą testów covidowych ale to jest PCR ważny 72h i reklamują go, że jest oficjalnym dokumentem umożliwiającym nawet przekraczanie granic. W zeszłym tygodniu nawet mi do skrzynki pocztowej podrzucili więc jest spore ciśnienie na promocje tego rozwiązania.
  • Odpowiedz
@yale wiem że to nie jest to( być może źle mnie zrozumiałeś). Ale u nas nie ma nic innego dostępnego-sa tylko Nasenbohrentest - na Teststraße i do użytku w domu. Gdzieś ktoś słyszał o testach z gardła- (wymaz), ale to jak Yeti..
I z tego co wiem, to tylko na Teststraße jest ważny 72h a zrobiony w domu 24h. ( Moim zdaniem to są dokładnie te same testy) Na obydwa dostajesz QR
  • Odpowiedz