Wpis z mikrobloga

#kiciochopyta #koty #zwierzaczki

Takie pytanie dla kociar. Mając kota w domu z kuwetą, słyszałyście kiedyś od kogoś w pracy na wychodnym że czuć zapach kota? Ogólnie miałem z 4 koty w życiu ale zawsze były to z rasy podworkowodachowcove tak że waliły na zewnątrz. Ogólnie mnie to zastanawia bo mam znajomą co ma koty w domu i to czuć xD

@nakolkach wołam ciebie bo zauważyłem że jesteś jedna z kotomaniaczek
  • 24
  • Odpowiedz
@Qiepka: ja nie czuje u siebie, od siebie, ludzi też pytam i nic nie czują
Ale znam ludzi którym w domu czuc tylko no trzeba często sprzątać te kuwety zwłaszcza przy ilości 4, 5 (ʘʘ) i to pewnie najlepiej z 3 razy dziennie wyjmować te kupy łopatka i raz dziennie zmieniać no ale jak wolą raz dziennie czy rzadziej to czuć
  • Odpowiedz
  • 0
@Ququ7 no nie pytam co jakby była kuweta z automatycznym usuwaniem bobków xzy żwirek marki gucci za 1000$. Pytam was jako posiadaczy kotow. CZY spotkaliście się z czymś takim że ktoś wam powiedział że jednak czuć. Sam mam psa w domu ja sam osobiście tego nie czuję i wydaje mi się że pies > kot jeśli chodzi o czystość i zapach w domu, ubrań. etc.
  • Odpowiedz
@Qiepka: moja dziewczyna kazała ci przekazać że SODA OCZYSZCZONA, roztwór z sody i octu na to, jak się kot zsika gdzieś, do żwirku dawać sodę oczyszczona, ona totalnie niweluje zapach
Specjalne takie zasypki są drogie a my kupujemy kilkupak takich saszetek sody, raz na kilka dni jest całkowicie myta kuweta (roztworami, pod prysznicem, mamy dwie kuwety w domu) a codziennie z niej wygrzebywane rzeczy które się tam znajdą
  • Odpowiedz
  • 0
@triada nie wiem jak to opisać jezt to specyficzny zapach. Tak jakby ubrania miała siwiezo wyprane ale w zawartości kuwety xD Kupy nie czuć bardziej taki zapach moczu kociego(miałem koty tak ze wiem xD) Ogólnie ma maine coona którego W OGOLE nie wypuszcza na pole/dwór co wg mnie jest w łagodnym tego słowa znaczeniu #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Qiepka: czułam psy od siebie mając psy i od ludzi ogólnie psy wszędzie dam radę wyczuć
Zwłaszcza jak ktoś ma te większe rasy i one chodzą i wietrzą ta śmierdzącą mordę albo jeszcze są np mokre to ojezu no ciężko ale kocham wszystkie zwierzaczki i nie przeszkadza mi jak jebia, no ale wolę tego nie czuć ogólnie
Plus częste czesanie kotów też niweluje syf jednak
Ogólnie to bardzo czyste zwierzaki są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qiepka: ja ogólnie bardziej jestem wrażliwa na zapachy jak ktoś ma psa, nie kota, ale żeby ktoś moczem śmierdział to się nie spotkałam jeszcze xD może jej kot oznacza ubrania czy coś
  • Odpowiedz
@nakolkach: narażasz go na inne zwierzaki, które zrobią mu krzywdę, wypuszczanie niewykastrowanego kota zwłaszcza w pole to przyczynianie się do bezdomności kotów. Są ludzie którzy robią w fundacjach, mają w chacie wieczny dom tymczasowy dla kotów porzucanych po śmietnikach i kartonach gdzieś
One ciągle się rodza i ciągle trzeba się nimi jednak gdzieś zajmować bo ludzie to debile i nie myślą
Wykastrować kota, nauczyć i okej jak chcesz wypuszczać - wypuszczaj
  • Odpowiedz
  • 0
@nakolkach pani moja droga ja nie pytam jak niwelować zapachy tylko jak wam się żyje i odbiór ludzi z zewnątrz. Zdarzało się że jakiś kocur zsilak nam drzwi jednak od kiedy jest psior to już się nie zdarza. Mialwm kilka kocich czarnuchów(były czarne albo podpalane czarne) i jak się zesrał na świeżo wypatroszoną skórę z dzika to trzeba było kombinować. PYTAM Z GLEBI NOSA. SZCZERZE proszę o odpowiedź o odbiór ludzi z
  • Odpowiedz
  • 0
@nakolkach no elo hamuj nie pytam o wyprowadzanie etc. miałem kota co #!$%@?ł na 2 tyg. I wracał zadowolony. Wg. Mnie zamykanie jakiegokolwiek zwierza w domu klatce mieszkaniu etc. jest lekkim piórem pisząc suabe. Tyle się mówi o zoo i cyrkach a co ma powiedzieć kot sąsiadki co w życiu nie wlazł w błoto. Zawsze myślałem ze kot to ma swoje drogi etc. I masz mu dać żreć i #!$%@?ć co robi
  • Odpowiedz
  • 0
@triada ciekawe. Siersc psa zależy od rasy wydziela specyficzne zapachy. Jednak pies nauczony jest wydalać się na polu, natomiast koty zazwyczaj walą w domu do kuwet co wg. mnie jest nieporozumieniem ale spoko rozumiem że jie każdy ma jak i kiedy wypuszczać czy wyprowadzać kota. Mi tu tylko chodzi o to czy zdarzyło wa się usłyszeć że czuć kota jak goście przyjdą lub w pracy że np. łachy czuć kotem.
  • Odpowiedz
@Qiepka: k ale no to jest popęd
Ty nad swoim popędem panujesz no a przynajmniej wypadałoby żebyś nie zaczynał ruchać pierwszej lepszej dupy na ulicy mając nagar na jajach
Ale u zwierzaka to nie jest jakieś emocjonalne, nie wiem, z sympatii, kotki w rui czują ból i chcą usiąść na #!$%@? żeby przeszło no i prokreacja wiadomo to wszystko w głowie hormony takie tam
Ale co z tymi zwierzętami? Kto je
  • Odpowiedz
@Qiepka: no to odpowiadając na pytanie nasze sikają tylko w kuwetę i są po kastracji
Niekastrowane mogą lac ale nie znam się na tym dokładnie dlacxego, znaczenie terenu i takie tam, wychodzące też mogą lac bo są nauczone lania wszędzie bo mogą to robić
Jak niwelujesz zapaszki to jest ok, te zwierzaki jak są pokastrowane, najedzone, wybawione, nie są chore (mój Rysiu miał koci katar i na siebie sral XD no
  • Odpowiedz
@Qiepka: tylko z drugiej strony też zauważ że wykastrowany kot dla dziko żyjących kotów to jakiś słaby gatunek i leszcz #!$%@?, on sobie nie da rady na wolności i jak koty go przyczaja to będą chciały zabić i pewnie im się uda prędzej czy później no selekcja
A jak wypuszczasz niewykastrowanego to on łazi i rucha i non stop są nowe mioty i pewnie rucha potem swoje siostry, córki, no nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qiepka: w domu może jeszcze rzeczywiście da się wyczuć kota, ale jak komuś ubrania śmierdzą to dla mnie problemy z higieną.
Psa też czuć w mieszkaniu bardzo tyle, że właśnie nie sikami a sierścią, dla mnie to też drażniący zapach¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@nakolkach no elo przecież mówię se zgadzam się co do dzikich wychodnych kastracja obowiązkowa etc. hamuj palce na co lepszego nie rozpisuj sie tak bo popieram to xD I widm co i jak bo że wsi w sumie jestem. I nadal nie rozumiem się chyba bo nie chodzi o znaczenie terenu czy choroby tylko i wyłącznie o np. kuwety w domu. Sama wiesz ze mocz koci jest niesamowicie specyficzny. Tak że np.
  • Odpowiedz
  • 0
@triada no właśnie ta ktośka jest mega ultra dbająca o porządek i higienę postacią ale choćby dezynfekowala codziennie dom to jednak jeśli np. powiesi łachy na suszarce w pokoju a obok jest kiwet to jednak coś tam czuć. Ogólnie jak jej to powiedziałem to od jakiegoś czasu spokój nie wiem czy koty wyrzuciła czy kuwete xD
  • Odpowiedz