Wpis z mikrobloga

Jakie przeglądarki polecacie na #android? #firefox dziaduje coś; chrome nie chce używać dla zasady; bromite nawet ok (wiem, że działa na chromium), ale nie ma dodatków, a wbudowany Adblock posysa i trzeba sobie postawić serwer, żeby jakies własne filtry poustawiac xd; fennec to zmodyfikowany Firefox, który przywraca pewne funkcje, które zwykły FF usunął jakiś czas temu (about:config) w aktualizacjach, choć nadal bazuje na nowszych wersjach ff, do tego skuteczniej pomaga blokować zbieranie danych telemetrycznych i jeszcze specjalnie długo go nie testowałem, ale coś czuję, że będzie dziadowal jak zwykly ff.

Macie jeszcze jakieś ciekawe?
  • 33
@ashmedai: brave mi nie podeszlo. Jakas wolna się wydawała i jeszcze ta afera z reflinkami. Ale dzięki za sugestie. Ah i kompowa wersja FF też jakąś dziadowska ostatnimi czasy. Mozilla dogorywa chyba :( Kiedyś nie mogłeś mówić, że umiesz korzystać z kompa, jak nie przeglądałes neta Firefoxem ;D

@sodomek: o, dzięki za przypomnienie. Chciałem już kiedyś sprawdzic. Jak z blokowaniem reklam?

@darkpassionplay: a bo mam złe skojarzenia z branżowymi
@tempoconto: Opera ma ogromną ilość funkcji, skrótów, bez których nie dam rady korzystać z stron internetowych.
Zaczynałem z Internet Explorer, następnie Firefox, troche Google Chrome i od paru laty Opera, która daje wszystko co chcę.
@Eskim0s: u mnie jak już wszedł Firefox, tak już niczego nie potrzebowałem innego na pc ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ostatnimi czasy coś dziadowski działa,vwysypuje się, jakieś gówno funkcje oferuje, których mi nie trzeba, cała masa dodatków przestała działać, bo coś tam w silniku zmienili, a na telefonie to dostępne dodatki można na palcach policzyć. Trzymam tylko dlatego, że ublock origin jest, a jak się pilnuje aktualek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tempoconto: w Edge jest Adblock Plus i do tego możesz ustawić żeby zostały reklamy które nie są uciążliwe. Do tego wszystko to co powinno być jak blokowanie autoodtwarzania video, dźwięku itp
Edge już od dawna jest bardzo solidną przeglądarką.
tego możesz ustawić żeby zostały reklamy które nie są uciążliwe.


@sodomek: żadnych reklam (°° niech właściciele stron cierpią i zdychają z głodu za grzechy swoich kolegów z branzy ()

Edge już od dawna jest bardzo solidną przeglądarką.


To akurat słyszałem. Nigdy się nie przełamałem, żeby na kompie sprawdzić Firefox fanatyk, ale już chyba zakończyc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tempoconto: nie uciążliwe to znaczy że zostanie jakiś baner nie animowany i tyle, a jak tego nie chcesz to i tego nie będzie.
Edge ma to że jak zalogujesz się na swoje konto Microsoft to na bieżąco się synchronizuje z przeglądarką na PC
nie uciążliwe to znaczy że zostanie jakiś baner nie animowany i tyle


@sodomek: ŻADNYCH (°°

Edge ma to że jak zalogujesz się na swoje konto Microsoft to na bieżąco się synchronizuje z przeglądarką na PC


@sodomek: no Fox też to ma. Mi bardziej zależy na tym, żebym mógł 3 lata śmigać na prywatnym/incognito z pootwieranymi ważnymi stronami/instrukcjami, których nigdy więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tempoconto: Jeśli szukasz czegoś (bardzo) mocno konfigurowalnego to możesz zerknąć na: Yuzu Browser, Habit Browser, Berry Browser. Możesz tam konfigurować ustawienia dla wybranych stron, menu (np. te widoczne po "przytrzymaniu" linku, w tym tworzyć własne podmenu), edytować kolejność, układ pasków w interfejsie graficznym przeglądarki, itd.