Wpis z mikrobloga

Czy to możliwe, że długi kabel może być przyczyną lagu na klawiaturze? Na zwykłej najzwyklejszej klawiaturze jest wszystko OK. Niedawno kupiłem sobie klawiaturę apple i mam takiego jakby laga (wszystko, np. rusze się postacią coś napisze na czacie pojawia się po dużym opóznieniu), może też tak mieliście i wiecie jak temu zaradzić? Gra staje się przez to beznadziejna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pcmasterrace #apple #gry #komputery #kiciochpyta
Pobierz e.....u - Czy to możliwe, że długi kabel może być przyczyną lagu na klawiaturze? Na z...
źródło: comment_1624691656h8jwiyXrzA8ffMysrcqYcD.jpg
  • 46
@elon_w_zbozu mógłbyś nagrać moment kliknięcia z tym, co dzieje się na ekranie? Mam podobny problem, jednak na Windowsie i dwie klawiatury mechaniczne miały dosyć opóźnioną reakcję. Wymieniłem wszystkie podezspoly w komputerze i dalej to samo. Wyczytałem, po długim researchu, ze winna może być składowa stała w sinusoidzie, prąd upływu i harmoniczne. Siedzę w pewnej grupie na discordzie i ktoś zauważył, ze jego myszka i klawiatura zachowuje się zupelnie inaczej, gdy całkowicie pozbędzie
@elon_w_zbozu: musiał byś mieć 50 metrowy kabel to może jakieś 1ms opóźnienia byś miał, chociaż pewnie naert tyle nie. Jak masz magic Keyboarda połącz po bluetooth i zobacz czy jest to samo
@elon_w_zbozu: a jaka klawiature appla kupiles? Moze jakis bardzo stary model jeszcze oparty na usb2? Albo taka z wyjsciem na usb z niej samej, to wtedy moze zwalniac bo ma wbudowany hub, ktoremu moze byc przypisana zbyt mala ilosc łącza na gniazdo.
Mogla tez trafic ci sie wadliwa klawiatura.
A tak przy okazji, to klawiatury od appla zawsze sa jakies takie badziewne w moim odczuciu i to niezaleznie, czy na kablu
Ja mialem podobnie jak korzystalem z usb hub. Dopoki byl wpiety do maca to byly lagi. Jak go odpinam wszystko dziala normalnie wiec byc moze cos tam jest nie halo z softem.