Wpis z mikrobloga

Czyli wychodzi na to, że po tylu latach odwalania manian, wymordowaniu setek tysięcy Polaków, zawaleniu budżetu, doprowadzeniu do historycznie najwyższej inflacji od dekady (i to nawet po jej zafałszowaniu), zamordowaniu służby zdrowia, setek tysięcy firm i resztek wizerunku naszego kraju poparcie PiS wzrosło z 30 do 34 procent. Przykro mi to mówić, ale nasz naród na skali głupoty wyznaczył nowe historyczne rekordy i pobił nawet tego kolesia, który wystrzelił się sam z własnej rakiety, żeby udowodnić, że ziemia jest płaska i zginął.
#pis #bekazpisu #polska #wybory #gospodarka #ekonomia
  • 31
  • Odpowiedz
Nikogo nie obchodzi retencja, elektrownie, prawo i administracja


@mr_D: No mnie obchodzi i co mam z tym zrobić? Jakie mam prawne opcje, by jakoś na to wpłynąć poza wyborami gdzie metoda D'honta rucha nas razem z pisem? Ostatnie protesty jasno pokazały, że #!$%@? dają, nawet przy tej skali. W demokraci mniejszość wybiera właściciela większości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ynfluencer: a jest tak niestety tylko dlatego że jako naród musimy mieć zawsze rację. Mam w rodzinie wielu wyborców PiSu i żaden z nich nawet jak ostro się go przyciśnie argumentami to nie powie
"faktycznie, nie miałem racji to był błąd że na nich głosowałem" będą siedzieć i narzekać na sytuację ale jak się im powie "hej przecież sam głosowałeś na Dupę" to zaczynają coś #!$%@?ć że "no tak ale
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Do stwierdzenia, że Hitler, czy Stalin wymordował tabuny ludzi też daleka droga. Oni tylko wydali rozkazy.

To jest ewidentnie wina Morawieckiego, który tak pokierował i wydawał takie polecenia, bo ma instrukcję od swoich mocodawców zza granicy, żeby doprowadzić do eksterminacji Polaków poprzez fatalną politykę fiskalną, drastyczne pogorszenie warunków życia w kraju i zapaść służby zdrowia.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer czyli to tutaj jest pies pogrzebany. Po prostu jestes w duzej mniejszosc ktora jak patrzy na nasz kraj to widzi hitlera, stalina i eksterminację Polaków.
Musisz poczytać albo jakąś umiarkowaną publicystykę albo zwyczajnie porozmawiać z ludzmi o mniej skrajnych poglądach to moze zobaczysz że poza osobistą banką są tez inne punkty widzenia i stad rozbieżność sondażowa z tym co ci się wydaje
  • Odpowiedz
@neo_1995: problem jest szerszy, bo tematy które nie "trigerują" ludzi emocjonalnie nigdy nie zdobędą dostatecznie dużej uwagi (taka patologia współczesnej demokracji w świecie gdzie jesteśmy prze-stymulowani). Ponadto, w demokracji potrzebne są pieniądze, więc nawet jak temat będzie słuszny (jak retencja, czy elektrownie atomowe) to brakuje tu grupy interesu (w przeciwieństwie do kopalni węgla które lobbują za tradycyjnymi elektrowniami). Trzecim elementem jest moment historyczny w którym jesteśmy, otóż politycy uzmysłowiła sobie
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Nie, to że porównuje do Hitlera i Stalina miało tylko na celu przybliżyć jaki wpływ osoba podejmująca decyzje ma na rezultaty. To decyzje Mateusza Morawieckiego i rozkazy wydane jego koledze Niedzielskiemu doprowadziły do tego, że nie leczono innych schorzeń, na które ludzie masowo umierali podczas pandemii, bo były to schorzenia wymagające natychmiastowej hospitalizacji.

Trwonienie pieniędzy i nie zrobienie niczego sensownego przez tyle lat, żeby nasza służba zdrowia zaczęła działać wydajniej to też jest zasługa tego rządu, nie umniejszając poprzednim, którzy nic nie zrobili.

Więc to Mateusz Morawiecki, psychopata, bankstier i notoryczny kłamca ma krew na rękach tych ludzi, jak i wszystkich, którzy stracili dorobek swojego życia w czasie lockdownów i wszystkich, których wykończyły kontrole i
  • Odpowiedz
odwalania manian, wymordowaniu setek tysięcy Polaków, zawaleniu budżetu, doprowadzeniu do historycznie najwyższej inflacji od dekady (i to nawet po jej zafałszowaniu), zamordowaniu służby zdrowia, setek tysięcy firm i resztek wizerunku naszego kraju


@Ynfluencer: oj tam oj tam, ale Ty wiesz, że peło to za tym lgbt jest?
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: jak dla mnie to celowość wyklucza taki plan. Moim zdaniem przeceniasz zdolności Morawieckiego, bo gdyby faktycznie było tak że wszystko co się wydarzyło było rzetelnie przygotowanym planem realizowanym w najmniejszych szczegółach to mielibyśmy do czynienia z niewyobrażalnym talentem organizacyjnym.
jak dla mnie jest zupełnie odwrotnie, to brak umiejętności, albo olanie planowania na rzecz politykowania spowodował to że sytuacja wygląda jak wygląda.

i dlatego też myślę że poparcie sondazowe nie
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Nie sądzę, żeby wymagało ogromnego talentu organizacyjnego wydanie rozkazu, żeby nie leczyć ludzi i skupić się na covidzie, a skutki łatwo było przewidzieć. Taki rozkaz padł i takie były rezultaty.

Jeśli chodzi o resztę to działanie Morawieckiego na szkodę kraju jest jak najbardziej świadome i z rozmysłem, też nie wymagało ogromnego talentu organizacyjnego. Ten człowiek doskonale rozumie proste zależności ekonomiczne, wiedział czym kończy się rozdawnictwo, wie, że utrzymywanie stóp
  • Odpowiedz