Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
padł mi serwer NAS Synology, próbowałem już różnych sposobów by go uruchomić i nic nie pomaga. W związku z tym potrzebuję odzyskać dane, które były na dysku (w zasadzie dyskach). Możecie polecić jakąś sprawdzoną firmę, która to ogarnie? Ewentualnie czy ktoś zajmuje się naprawą takich serwerów (Synology DS418). #recovery #hdd
#odzyskiwanie #informatyka
  • 7
Hej @largo10: zajmuję się tym na co dzień. Mogę pomóc ale pewnie w Łodzi nie jesteś wówczas wysyłkowo.
Ile miałeś dysków 4? Czy pamiętasz jaki RAID był ustawiony lub chociaż jaką przestrzeń miałeś dostępną?
Z podpiętymi dyskami mruga niebieska dioda. Z samym zasilaczem serwer rusza - znajduje w sieci. Po wpięciu jakiegokolwiek dysku wymaga zainstalowania od nowa DSM - jednak podczas instalacji serwer się zawiesza i instalacja nie postępuje.
@largo10: trzeba to sprawdzić, może to być zwykła awaria samego NASa w gorszym przypadku coś z dyskami mu nie pasuje. Jeśli chciałbyś coś na własną rękę próbować najpierw wykonaj kopie zapasowe wszystkich dysków dla pewności. RAID1 z 4 dyskami to powiem szczerze rzadko się ustawia - chyba, że tak chciałeś. Jak coś mogę pomóc po 5 lipca (teraz uciekam na urlop) https://otako.pl/kontakt
Nic na własną rękę nie będę już robi, wolę tego nie dotykać. Dziękuję Ci za pomoc - gdybym do tego czasu nikogo nie znalazł na pewno się odezwę. Udanego wypoczynku :)