Wpis z mikrobloga

Mircy, mieszka/ł ktoś na Karaibach i może polecić jakiś kraj, gdzie można pomieszkać kilka lat? Dostałem ofertę roboty zdalnej, wsparcie klienta z USA, no i godziny pracy to cały czas druga zmiana, toteż pomyślałem, że jest okazja gdzieś się zahaczyć.
Z wymogów to powszechny angielski, fajnie jakby chrześcijaństwo było popularne no i dupiate Latynoski i dostępny rum to dodatkowe punkty.

  • 12
@odysjestem: o hui mordo priv zaraz do Ciebie piszę xd
Byłem i w USA i na Karaibach to się wypowiem ;p A to nie ma znaczenia dla Ciebie czy mieszkasz w tym samym kraju gdzie pracujesz, np. z wymagań pracowadcy prawnych czy coś takiego? A tak to jeśli musi być na wizie USA czy tam SSN to w grę wchodzi tylko Puerto Rico, Hawaje i Bahamy. Jak to zamierzasz zrobić?
Ale
@odysjestem: Kiedys przez chwile myslalem zeby wszystko rzucic i wyjechac na karaiby.Czytalem troche o ludziach co sie przeniesli, to po poczatkowym zachwycie dopada rzeczywistosc gdyz poza turystyka tam nic nie ma i dopada monotonia i drozyzna bo trzeba wszystko dowozic z kontynentu.

Mozesz legalnie pracowac jako obywatel UE na francuskich koloniach.
@ktostam7: W holenderskich chyba też, a angielski chyba bardziej popularny. Jak mi się znudzi, to się wyniosę, ale dopóki jeszcze brak żony, kredytu i kaszojada, to chcę skorzystać.

@italian15: normalnie miesięcznie, w końcu to ukraińskie warunki
@odysjestem: aaa dobra, bo jak ja przyczytałem wsparcie to myślałem, że jakiś programista czy coś. za dużo wykopu XD

A co robisz?

I nie będziesz miał za dużo #!$%@? z podatkami itd? Obecnie pracujesz z PL przez B2B dla Amerykanów?
@italian15 obecnie na etacie w Sofii dla Żydów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oferta dotyczy wsparcia marketingu - Google Adsy, FB itd
A co do podatków, to chcę założyć spółkę offshore, żeby się nie #!$%@?ć
@odysjestem: No ale poczekaj mireczku, czy karaiby nie są drogie?

Ja tam nigdy nie byłem, ale czy to nie jest miejsce gdzie jacyś milionerzy amerykańscy siedzą czy coś? XD
Przynajmniej w tych bezpiecznych miejscach. A jak pojedziesz do niebezpiecznych no to sobie tylko pomyśl jak to się skończy. Szybko spojrzałem i te kraje mają od kilkadziesiąt do kilka tysięcy razy więcej przestępstw niż Polska na 100 tys osób.

Tak spojrzałem tutaj
@odysjestem: dawne antyle holenderskie nie należą do UE. Powyżej 90 dni wymagana jest wiza. Można zaaplikować o remote worker visa, która pozwala na mieszkanie i pracę na wyspie do roku (na niektórych wyspach są to 2 lata). Tak jak pisałam powyżej przy Twoich obecnych zarobkach większość wysp odpada, a zwłaszcza te najbardziej rozwinięte, gdzie komfort życia jest znośny. Sam koszt wynajęcia mieszkania to jakieś $3000 miesięcznie. Opłaty, telefon, internet, jedzenie są
@anilo: Dzięki Miras za cenną radę! Poza etatem knuję też spółkę offshore, żeby było mnie stać na takie rzeczy, ale póki co szukam po kosztach palm, morza i butelki rumu ( ͡° ͜ʖ ͡°)