Wpis z mikrobloga

Orientuje sie ktos z Was czy napchanie styropianu pomiędzy ościeżnice a otwór drzwiowy jest zgodne ze „sztuka budowlana”? Sklep montujący drzwi odwalił fuszerę poprzez miedzy innymi wypełnienie otworów pianka i styropianem. Powołują sie ze wszystko jest zgodnie ze sztuka.
#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 20
@BartekBuduje: własnie o te otwory mam spinę z wykonawcą. W telegraficnzym skrócie, przyszedł na pomiar, zostaiwł uwagi, które otwory poszerzyć a na temat ich wysokości nic nie powiedział. Po montażu zostawił mnie z dziurami nad ościeżnicą i wypina sie tyłkiem, że za przygotowanie otworów jak byłem odpowiedzlany.
@BartekBuduje: Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Drzwi na dole "skryły" otwory drzwiowe, bo mają większe opaski - 8cm. Narzeczona będąca w domu miała ważny meeting i nie mogła pilnować montażu drzwi u góry. Monter po skończonej pracy poinformował, że nad opaskami (tym razem 6 cm) jest dziura.
Bronią się tym, że w warunkach użytkowania i gwarancji jest napisane, że odpowiedzialność za otowy jest po mojej stronie.
@BartekBuduje: taka jest moja linia argumentacji, ale sklep wypina dupę. Jako, że to ayutoryzowany pzedstawiciel duzego producenta, to najpierw uderzę do nich. Jeśli nie będzie żadnego skutku, to postaram się tu opisac sytuacje (dla pewnosci czy mam rację). Jeśli utowerdzę się wprzekonaniu, że tak jest to już tylko wykopalisko z aferą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokey: hmm to może w inna stronę. Poszukaj instrukcji montażu tych drzwi i zobacz czy są prawidłowo zamontowane, czy są wymagane dyble a jeśli tak to czy je zamontowali itp. Jeśli nie to zostały drzwi źle zamontowane i w tą stronę idź
@BartekBuduje: właśnie poszedłem w tę stronę (ale nie jestem specjalistą i może źle szukam). Moją uwagę zwrócił własnie ten styropian, ale z tego co mówisz to jest to ok (choć w warunkach gwarancji producenta jest napisane, że powinna być pianka).
- nie dali siloknu pod opaski, ale nie potrafuię tego udowdnić, bo twierdzą że dali
- Co to są dyble?