Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć pić yerbę ale zastanawiam się czy jest to dla mnie. Mianowicie mam chyba jakąś nadwrażliwość na kofeinę i po wypiciu kawy czy energetyka dziwnie się czuje: mocno pobudzony, gorąco mi, pocę się, itp. A gdy wypije na noc to mam problemy ze snem. Dlatego nie pijam takich rzeczy. Fajnie pobudza mnie zwykła herbata sypana albo zielona. Rano zawsze pijam i mnie rozbudza. Myślicie, że z yerbą będą też taki problemy czy działa bardziej jak herbata? Może są jakieś słabsze wersję czy coś?
#yerbamate #yerba #yerbamatewykopclub
  • 17
@Vadzior: mi po yerbie też zawsze jest cieplej (chyba że piję na zimno) i mam problemy ze snem, ale mam to po wszystkich naparach z kofeiną, jak piję rano lub w ciągu dnia to nie mam problemu, byle na wieczór nie pić. Ogólnie yerba pobudza słabiej i dłużej niż kawa
@Vadzior: Yerba działa inaczej niż kawa, nie kopie tak mocno tylko bardziej rozkłada się w czasie i nie ma też po tym takiego zjazdu kofeinowego. Na początek możesz spróbować cbse energia, wbrew nazwie nie jest taka mocna bo prawie połowa to zioła i aromaty ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo grubiej ciętej argentynki z patyczkami, np. amanda albo cruz de malta.
@Vadzior: kupuj na Allegro, użytkownik yerbamarket. Ma najniższe ceny. Jeśli masz frenchpress to rewelacja. Jeśli wolisz tradycyjny sposób picia to kup tylko bombille - w kształcie łyżeczki/łezki, z odkrecana końcówka. 20-30zl zakres cenowy, nie pchaj się w droższe, bo bez sensu.
Na początek grubo cięte, z patyczkami i smakowe. Kup jedna paczkę 0,5kg, bo jest mega gorzkie i może Ci nie posmakować.
Dobre marki to:CBSE, Amanda, Pajarito (dość mocna), Rosamonte, Kurupi,
@Vadzior: Hej, możliwe, że faktycznie twój organizm jest wysoce wrażliwy na pobudzenie kofeiny. W takim wypadku Yerba ma jej dużo, ale ma też witaminy i minerały, które trochę to działanie łagodzą i stabilizują. W każdym razie, każdy organizm reaguje inaczej, więc najlepiej ostrożnie sprawdzić na własnym ciele.

Z rad, jak postępować z yerbą przy wrażliwości na kofeinę, to polecam wybrać mniej kofeinowy susz, np. brazylijskie terere, albo niektóre susze typu "suave"