Wpis z mikrobloga

#gry #vr #pcmasterrace
Czy może ktoś polecić gogle do VR bez względu na cenę - głównie do symulatorów lotów/F1? zależy mi na opinii popartej własnym doświadczeniem :) I może też jak to wygląda jeśli chodzi o stosunek jakość/cena, bo może nie opłaca się brać jakiś super drogich?
  • 25
@Dominias: W simach raczej nie biegasz dużo po kokpitach (chyba że symulujesz lot jakimś Airbusem), tylko siedzisz na miejscu, więc bezprzewodowość wiele nie daje a jak go sobie dobrze ułożysz, to kabel w ogóle nie przeszkadza. No i nie musisz się przejmować poziomem baterii.
@HaPPe: Tak samo, jak czuć np. oparcie krzesła, czy zegarek na ręce - CZUJESZ je, ale nie przeszkadzają i/lub nie zwracasz na nie uwagi. Oczywiście pod warunkiem, że nie masz jakiegoś dziwnie ciężkiego kabla ani nie zahaczasz nim o nic.
Powiem tak: jak w Assetto Corsa skupię się na torze, jeździe i samochodach dookoła, to nie zwracam uwagi na GOGLE na głowie, a co dopiero na kabel.
@Snaki: biorąc pod uwagę jego wymagania? uważam że nie opłaca się brać droższych, zwłaszcza że quest 2 ma inside-out tracking i nie potrzebuje zewnętrzych kamer rozstawionych po pokoju. a body tracking ci jest niepotrzebny do symulatorów
@Dominias:
- Nie bierz Questa 2, to jest super opcja pod względem cena/jakość, ale nie pod symulatory, gdzie będzie ci zależeć na jak najwyższej rozdzielczości i FOV, a kabel nie będzie ani trochę przeszkadzać (bo i tak będziesz grać na siedząco).
- Podobnie nie będą cię aż tak interesować kontrolery (bo symulatory korzystają z dedykowanych), więc nie ma raczej sensu pakować się też w zestaw Valve Index.
- Pimaxy są świetne
@kacperski1 no właśnie odnośnie MSFS 2020 to właśnie ten Reverb G2 najlepiej wypada według użytkowników, z tym że zakup chce dokonać po lecie, może do tego czasu pojawi się coś jeszcze lepszego ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wiem tylko jak długi jest kabel, myślę czy nie ogarnąć jakiegoś haczyka pod sufitem żeby go sobie nie podwieszać