Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#!$%@?ł mnie kleszcz tydzień temu, nie wiem dokładnie ile go miałem w ciele (sądzę że parę godzin), nie mam nigdzie rumienia, za to w miejscu ugryzienia zrobiła mi się taka dziwna krosta, jest wypukła i dobrze wyczuwalna pod palcem, nie boli ani nie swędzi, powinienem się przejmować? i tak będę się badał na boreliozę ale zawczasu wolę mieć jakiś pogląd na sprawę
na zdjęciu jest lewa łydka, tuż pod kolanem
##!$%@? #kleszcze #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_1624313847nC72hZBFKuckprYGIneLXY.jpg
  • 13
@Pangia: Jak jest znacznie mniejsza średnica niż 5cm to nie ma czym się przejmować. Obserwuj dalej czy rumień się nie pojawia (również w innych miejscach niż ukąszenie) i czy nie masz jakichś innych objawów i tyle.
@Zgrywus1: To powyżej to jakiś stan zapalny chyba, a rzeczywiście tak jest, że rumień 100% boreliozy, brak rumienia to też jakieś ryzyko ?% boleriozy. Mnie zaraził po 15. minutach, taki mały był, chyba jeszcze nimfa.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@enden89: to miales niesamowitego pecha albo akurat byles na terenie gdzie bolerioza jest bardzo powszechna wsrod kleszczy. I fakt, rumien to 100%%, ale brak tegoż niczego nie wyklucza, bo rumien pojawia sie miedzy 1 a 3 tygodniem u mniej niz 50% chorych
@Pangia: Musiałem sobie przypomnieć o konsekwencjach zarażeniq tą śmiertelną chorobą, bo mojemu mózgowi mało stresu i zmartwień, a jednak zagiąłem go ;-)

Co się dzieje, jeśli borelioza jest nieleczona?

Rokowanie w boreliozie jest umiarkowanie optymistyczne. Choroba jest przewlekła, u większości kończy się jednak wyleczeniem. W zasadzie zdrowy organizm zwykle jest w stanie zwalczyć krętki Borrelia spp. Często możemy spotkać pacjentów, którzy w przeszłości mieli kontakt z krętkami wywołującymi boreliozę, ale obecnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Missudi: najpewniej nie był wyjęty w całości, nie chciałem sam tego robić bo ciężko byłoby mi się tam zgiąć żeby dobrze widzieć i matka mi wyciągała, stwierdziła że pewnie został ślad po ugryzieniu ale przez następne dwa dni dalej miałem taką malutką ciemną kropkę w środku i sądzę że to był łeb