Wpis z mikrobloga

Hej. Dostałem w pracy zadanie znalezienia sobie certyfikatu i chciałbym jakiś certyfikat który choć trochę rzuci mi światło na management od strony testów. Jako QA pracuję prawie 5 lat w tym 3 w manualach i 2 w automatach i no nie ukrywam, że coraz częściej jestem jedynym testerem, albo jak już jest inny to jest pode mną i szukam czegoś co pozwoliłoby mi się rozwinąć w zakresie test managementu. Pierwsze co mi przyszło do głowy to ISTQB Test Manager, ale może znacie coś lepszego.
#testowanieoprogramowania
  • 7
@mikorys: Aby podejść do ISTQB Test Manager to musisz mieć podstawowy certyfikat. Skoro więc pytasz o Test Managera to zgadywalbym, że masz już podstawowy, bo inaczej to trochę bez sensu.
Z drugiej strony Twój post jednak brzmi jakbyś nie miał.
@mikorys: Ogólny wydźwięk. Raczej większość osób idących na poziom podstawowy robi to jako pierwszy krok do czegoś z poziomu advanced.
Generalnie często słyszałem, że CMST daje więcej wiedzy praktycznej ISTQB TM, ale czy faktycznie o tyle aby zmieniać teraz certyfikat? Bardzo wątpię. No i ISTQB jest bardziej rozpoznawalny w Polsce.
Może co najwyżej zwróciłbym uwagę na to czy poziomy zaawansowane ISTQB zostały uaktualnione jakoś w ostatnich 2-3 latach. Bo w 2018