Wpis z mikrobloga

Hej,

pierwszy raz chce wymienic naped w rowerze bo stary sie zuzyl. Do wymiany miedzy innymi korba i zebatki tylne. Chcialem kupic takie samo jak mialem, ale to jest praktycznie niedostepne w nieabsurdalnej cenie. Jak wsadze z taka sama iloscia przelozen ale z inna iloscia zebow to jak dopasuje dlugosc lancucha bedzie dobrze?

Z tego co obliczalem najwolniejsze przelozenie bedzie minimalnie wolniejsza a najszybsze jakies 10% wolniejsze, dla mnie nie problem i to chyba nie jest duza roznica.

#rower
  • 4
Jak wsadze z taka sama iloscia przelozen ale z inna iloscia zebow to jak dopasuje dlugosc lancucha bedzie dobrze?


@DryfWiatrowZachodnich: przeważnie nie ma z tym problemu, ale musisz sprawdzić "pojemność" przerzutki czy da radę ona obsłużyć całość w takiej sytuacji. Są różne wersje wózka (przeważnie krótki i średni).

Z tego co obliczalem najwolniejsze przelozenie bedzie minimalnie wolniejsza a najszybsze jakies 10% wolniejsze, dla mnie nie problem i to chyba nie jest
przeważnie nie ma z tym problemu, ale musisz sprawdzić "pojemność" przerzutki czy da radę ona obsłużyć całość w takiej sytuacji. Są różne wersje wózka (przeważnie krótki i średni).


@jagodowy_krol: o cholera, tym nie pomyslalem

będzie Ci się lżej wjeżdżało na górki (ale zawsze możesz zrzucić na zębatkę niżej). z górki będziesz wolniejszy.


@jagodowy_krol: wiem, ale i tak mam tendencje do nieuzywania najwiekszej zebatki, wiec wlasciwie obnizenie przelozen wyjdzie mi na