Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1624265466hSNj66FNO2XdEDTh1ZZQke.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@mat9: możemy się tak umówić, że jutro zrobisz Ty :)
A tak serio to tutaj będzie w poniedziałek/czwartek. Możesz polubić posta z wytycznymi Vateusza to Cię zawołam w czwartek.
A jak chcesz jutro to na google docs będzie.
  • Odpowiedz
@taior3: A jeśli spojrzeć na liczbę przypadków per województwo, to ostatni raz, gdy w każdym było poniżej 10 przypadków, miał miejsce 15 marca 2020. Tak więc dziś pierwszy raz od dawien dawna dwucyfrówka w skali kraju i jednocyfrówki we wszystkich województwach.

Co ciekawe - pierwszy powrót do trzycyfrówki w skali kraju też miał miejsce tego samego dnia, w którym per województwo były wszędzie dwucyfrowe wyniki po długiej przerwie. A przecież mogło
  • Odpowiedz
pozostaje czekać na jesień i oczekiwać skuteczności przeciwciał pocovidowych/poszczepiennych


@jedzczarnekoty: Patrząc po R(t) to sytuacja jest dwa razy lepsza niż ostatnim latem. A to też ciężko stwierdzić jak było mało testów - może było jeszcze gorzej? Jak to się utrzyma, to na jesień R(t) będzie chwilami dochodzić do 0.9-1.1 - czyli nie powinno być żadnego problemu.
  • Odpowiedz
@nyszom: no mnie też to bardzo zastanawiało, że poniekąd powinniśmy się zatrzymać w okolicy 600 przypadków dzienie, jeżeli robilibyśmy 60000 testów na dzień
  • Odpowiedz
@taior3: To bardzo dziwne, patrząc tylko na liczby jedna osoba na 100 testowanych powinna być pozytywna. Tylko cicho, bo zaraz ktoś na tym wybuduje kolejną teorię spiskową ;)
zastanawia mnie jak na false possitive mogą wpływać podstawowe zmiany w profilu osób testowanych - może testowanie zupełnie zdrowych (np. turystów) jest obarczone niższym ryzykiem f-p, niż testy tylko osób z objawami (tak jak to miało miejsce przez pierwszy rok epidemi). Może osoby
  • Odpowiedz
@taior3: Dlaczego tak długo utrzymuje się tak wysoka ilość aktywnych przypadków? Czy 2-3 tygodnie nie wystarczyły, żeby tamte osoby już wyzdrowiałby? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz