Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich serdecznie, mam kilka pytań odnośnie do finasterydu.

1. Czy trzeba robić jakieś badania przed rozpoczęciem kuracji?
2. Do jakiego lekarza najlepiej się udać?
3. Czy mając nadciśnienie można stosować?
4. Czy można w każdej chwili przestać stosować? Czy jeśli przestane to włosy zaczną jeszcze bardziej wypadać?
5. Czy na początku stosowania włosy wypadają czy raczej nie ma takiego skutku ubocznego?
6. Który z własnego doświadczenia najbardziej polecacie?

Początkowo chciałem się pogodzić z stopniowym przerzedzaniem się włosów, ale postanowiłem jednak jeszcze spróbować coś uratować. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady. #lysienie #androgenowe
  • 8
@Illis:
Ad. 1-3 lekarz ci powie - dermatolog, najlepiej ze specjalizacją trychologa
Ad. 4 - przerwać zawsze można, jeśli pomagał to przestanie i włosy będą się przerzedzać coraz bardziej
Ad. 5 - nie zauważyłem
Ad. 6 - bez znaczenia - substancja czynna jest w każdym leku taka sama, najtańszy jest finahit
@Illis
1 tylko dla własnej wiedzy
2 Derma, pierwszego kontaktu
3 tą
4 tak możesz w każdej chwili przestać stosować aczkolwiek włosy z czasem zaczną znowu wypadać ( miesiąc, dwa )
5 czasami tak się zdarza to zależy od konkretnego przypadku
6 obojętnie byle z substancją czynną finasteryd
@utero @Major_Kogz czy podczas stosowania można co jakiś czas spożywać alkohol czy raczej odstawić totalnie? I czy czymś dodatkowo myć włosy, czy wystarczy standardowy szampon i raz na jakiś czas jakiś nizoral?
@Illis:
1. Mysle, ze warto zrobic badania testosteronu, dht i estradiolu, przed kuracja i na miesiac po kuracji - dla wlasnej wiedzy
2. Ciezkie pytanie. Lekarz to czlowiek, moze sie nie znac na temacie wlosow, moze nie potrafic uszacowac ryzyka skutkow ubocznych, moze Ci powiedziec nieprawdziwe informacje. Ja bym traktowal lekarza jako zrodlo wiedzy, ktore trzeba samemu skrupulaatnie zweryfikowac.
3. Nie wiem
4. Progresja bedzie postepowac. Mozesz przestac brac, ale wtedy