Wpis z mikrobloga

@KomendaGlownaPolicji: nie ma to znaczenia bo zyski sloneczne i przenikanie ciepla daza do wyrownania temperatury wewn i zewn. Jezeli nie ma dostepu do elementow ktore moglyby wychladzac wnetrze np parter nad piwnica - to przeciag bedzie lepszym erozewiazani3m
  • Odpowiedz
Teraz przeciąg, tylko światła pogaś bo się tałatajstwa naleci. Rano zamknij okna, zwiń rolety tudzież rozciągnij zasłony, otwórz zamrażalnik i licz na cud.
  • Odpowiedz
@CiemaBojowa: przy braku wymiany nosnika ciepla czyli powietrza, w zamknietym osrodku jakim przyjmujemy mieszkanie - brak jest strat ciepla (no moze na wentylacje). Za to zyskow cieplnych moze byc kilka. Juz same ogrzewanie zaslon przez slonce czy obecnosc czlowieka - powoduje, ze bilans sie nie zgadza.
  • Odpowiedz
@Fangu o masz, a ja głąb i nie umiem tak elegancko tego wyjaśnić, ale... z autopsji wiem, że otwierając okna podczas upałów wpuszczamy gorące powietrze, niby wiatr ale ulgi nie przynosi, a zasłaniając jasnymi roletami nie dopuszczałam do nagrzania pomieszczenia
  • Odpowiedz
@CiemaBojowa: to zalezy w zaleznosci. moze byc tak, ze konstrukcja budynku bedzie odprowadzala lub akumulowała nadmiar ciepla (jezeli np jest to zelbet to bedzie wyrownywal temp wzgledem swojej wlasnej). w pewnym odcinku czasowym faktycznie zamykanie dostepu cieplego powietrza moze byc korzystniejsze
  • Odpowiedz
@Fangu po zastosowaniu VSM możemy śmiało wykluczyć Fangu. Pomijając ten proces zredukujemy 10% czasu spędzonego na przeglądaniu vikop i skupimy się na strategicznych elementach tego portalu. Dzięki temu podniesiemy jakość komentarzy oraz zwiększymy ilość plusów o wartość czasu marnowanego na Fanqu.
  • Odpowiedz