Wpis z mikrobloga

@Fraglesss: Kupujesz krojone pomidory w puszce, gotujesz je do postaci sosu, dodajesz dużo drobno pokrojonych papryczek chilli, sól, cukier. Gotowe.
  • Odpowiedz
@Fraglesss: JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO #!$%@?ŁBYM
  • Odpowiedz
@pikko91: Znasz się na papryczkach? Chciałbym coś wyhodować, ale nie bardzo wiem co. Opiszę smak, jakiego oczekuje i może będziesz w stanie doradzić gatunek. Szukam czegoś o mocnym aromacie, jako aromat mam na myśli ten smak, który zostałby w chilli po odjęciu ostrości. Taki smak cierpko-słodkawy. Ostrości oczekuję umiarkowanej, zbliżonej do chilli. Za jakimi gatunkami się rozejrzeć?
  • Odpowiedz
@Ned: wszystkie papryczki jakie jadłem po odjęciu ostrości smakowały jak świeża ostra papryka. Jak chcesz mieć jakiś "ciekawy" smak to po prostu musisz ten sos doprawić innymi przyprawami.

@Fraglesss: jak chcesz sos, który będzie piekielnie ostry to kup coś z ostrakuchnia.pl w stylu 500k+ dodasz sobie jedna/dwie kropelki na jakąś większą objętość innego sosu, nawet ketchupu, albo wlasnoręcznie wykonanego i będziesz miał dużą ostrość i smak jaki tylko
  • Odpowiedz
@Kajetan8: Ale ja nie mówię o smaku sosu, tylko smaku papryki. Na pewno są jakieś różnice smakowe między poszczególnymi rodzajami papryk. Zresztą każdy rodzaj ostrych papryczek jakie jadłem miał inny smak, ale wciąż nie znalazłem tego idealnego :]
  • Odpowiedz
@TripleSec: to ja nie wiem co ty jadłeś ze chilli zabija smak wszystkiego ;) może pomyliłeś ze wspomnianym smakiem ch**a którego miałeś w buzi i tak dokładnie nam to opisałeś. Ktoś wmówił Ci że to papryczka. Jeśli chodzi np. o pizze to lubię standardową z dodatkami - rukola, chilli i ananas. Wszystko się uzupełnia i mam wyraźny smak każdego składnika a pikantność dodaje charakteru. Chociaż fakt faktem że zabijaki którzy
  • Odpowiedz