Wpis z mikrobloga

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1O1YW/

Wrzucam Wam ostrzegawczo bo jest tutaj prawdopodobnie sprytne oszustwo i chyba dałem się zrobić w balona :/ Skusiłem się niską ceną X-Winga i po 4 dniach okazuje się że sprzedawcą jest jakaś pani która deklaruje się jako pośredniczka innej pani. Generalnie wzięła hajs a wysyłki nie ma. Wiem wiem, nie powinno się kupować w ten sposób ale cebula wzięła górę a piszę żeby ostrzec innych.
#lego
  • 23
  • Odpowiedz
@QBalu: strasznie mnie wkurza polityka olx bo na prawdę te oszustwa są czasami bardzo sprytne a olx totalnie nic z tym nie robi :/
  • Odpowiedz
@Kryspin013: zamówiłem tradycyjnie czyli przez "zaufanie" to była norma na olx zanim pojawiła się opcja "przez olx" niestety oszustów jest tam mnogo.

Update: z tego co ustaliłem sprawa jest dużo bardziej zawiła niż się wydaje i nie taka oczywista. Oszuści werbują młode osoby które są słupami i w ich imieniu wystawiają aukcje na olx. Policja o tym wie ale gówno robi bo podobno nia mają możliwości. Olx też o tym
  • Odpowiedz
Ale co mieliby z tym zrobić? Przykładowo.


@E-Seven: być pośrednikiem w płaceniu i przelewać hajsu oszustowi jak oszuka. Coś jak allegro robi.

@gloom: j. w. zakładam, że tak działa przesyłka przez olx ale w sumie musiałbym o tym przeczytać
  • Odpowiedz
ale to wtedy byłoby allegro a nie olx. Większy koszt obsługi = dodatkowe opłaty. Coś za coś.


@E-Seven: ale olx jest już w płatności pośrednikiem. Przy przesyłce olx nie placisz bezpośrednio sprzedawcy tylko olxowi
  • Odpowiedz
@E-Seven: ano np to co allegro, czyli że sprzedawca musi być zarejestrowany i podać dane, a sprzedaż odbywała się TYLKO przez olx i wtedy to olx odpowiada. Vinted też to ogarnął w łatwy i sprytny sposób. Więc sorry ale jeśli Vinted ogarnął, allegro też a olx dalej ma w dupie oszustwa to widocznie jest im to na rękę. Tym bardziej że kontakt z firmą olx jest niemal zerowy :/
  • Odpowiedz
ale to wtedy byłoby allegro a nie olx. Większy koszt obsługi = dodatkowe opłaty. Coś za coś.

@E-Seven: ale olx jest już w płatności pośrednikiem. Przy przesyłce olx nie placisz bezpośrednio sprzedawcy tylko olxowi


@Kryspin013: Przed chwilą napisałeś, że nie jest pośrednikiem i stąd ten problem? To jak w końcu?

@gloom: ale OLX
  • Odpowiedz
@E-Seven: tylko właśnie w tym problem że olx to nie jakiś tam portal z ogłoszeniami tylko duża międzynarodowa firma, olx wchodzi w skład całej grupy gratka, należą do nich takie portale jak otodom czy otomoto. Więc chodzi mi tu o samą przyzwoitość że duża firma ma wywalone i wręcz szerzy patologię w internecie. Sam pewnie przestanę korzystać z olx ale dalej niestety oszustw będzie pełno.
  • Odpowiedz
@gloom: no niestety, niby duża firma a tak robi. Dlatego dla mnie ryzyko oszukania na takim OLX jest zbyt duże, żeby z niego korzystać. Może ominą mnie super okazje i w ogóle,no ale trudno ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Przypaczam sie do ostrzezenia aby nigdy nie przelewac na konto. Jednakze, aktywnie korzystam z przesylek olx i do tej pory same pozytywy i kupujac i sprzedajac. Teraz tego nie widze, ale wczesniej czytalem ze jak cos jest nie tak, zglaszass na policje i olx powinno oddac pienidze - ale to poleca sprawdzic samemu.
  • Odpowiedz