Wpis z mikrobloga

Odpalilem o polnocy Core Poola.
Niby wszystko jest ok.
Ile czasu mam czekac, az pojawi sie jakas zmiana w balansie na ich stronie? Co ile naliczaja?

Gdy mam odpalony CORE, to wylaczam farmienie na moim GUI?

Druga sprawa... Co jakis czas mam connecting to pool w logach. To normalne?
Cala reszta wyglada ok.

#chia
  • 16
  • Odpowiedz
@hellfirehe: dziekuje za opinie ;) pokazuje ok.20 dni.
Osatnio jak pokazywalo 10, to trafilem 30.IV. a potem roslo roslo i nie nadazalem nadganiac i zrobilo sie 20 dni, a w ciagu 40 dni raz tylko trafilem. chce miec pewnosc, ze jednak dostane te 2 XCH co 20-25 dni.
  • Odpowiedz
dziekuje za opinie ;) pokazuje ok.20 dni.


@vartan: A czyli masz 3000 plotów, a nie 3000TB :)

Moim zdaniem przy tych 3000 plotach i tak Ci się opłaca farmić solo - no chyba że jesteś jakimś mega pechowcem.

Z poolami jest problem że protokół póki co ich nie wspiera, poole robione są na dzikich patentach, pogarszających bezpieczeństwo, czyli po prostu pozwalających oszukiwać.
Czyta się o dopisywaniu tych samych plotów do kilku
  • Odpowiedz
@hellfirehe: no wlasnie bardzo dlugo nie trafialem przy EST 10-23 jakos dostalem po 40 dniach ponad. A pool jednak daje mi ciaglosc aktualnie. Zobaczymy. Niefajne jest to oszukiwanie. Moze cos z tym zrobia.
  • Odpowiedz
Moze cos z tym zrobia.


@vartan: W poolach pracujących obecnie raczej nic zrobić się nie da.
Developerzy Chia pracują nad protokołem wspierającym poole i pewnie prędzej czy później taki powstanie, jednak będzie wymagał replotu.

Ogólnie poole muszą powstać jeśli projekt nie ma upaść.
Obecnie kupowanie dysków pod Chia nie ma sensu, bo przewidywany roczny (czy nawet kilkuletni) zysk nie pokrywa ceny dysków twardych.
A z kolei plotowanie kilku-kilkunastu plotów (czyli tak
  • Odpowiedz
@hellfirehe: mowili z chia ze nie beda zwiekszali nagród i też to wytłumaczyli w miare sensownie
bram tez mówił, ze kupowanie dysków specjalnie pod chia sie nie będzie opłącało no i miał rację było trzeba go posłuchać xD

co do samej sieci, to oni zakładali szybki wzrost do 9EiB (i to gdzies z koncem 2021 roku) teraz mają 2,5x tyle a pewnie w grudniu będzie z 40EB
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PanTokarz tak. Dostałem. Tylko najpierw miałem błąd połączenia, więc pierwsza doba słabo.
Potem update, a jak to jest, to znów ręcznie trzeba robić. Muszę z 2-3 pełne doby mieć, aby wiedzieć, że faktycznie jest tyle ile trzeba do wypłaty. Niestety trafiłem na moment, gdzie program miał aktualizacje dwa razy w ciągu doby.
  • Odpowiedz
@PanTokarz: wczoraj byl jakis update. sporo podobno polecialo. a dzis jakby wiecej blokow jest.

Tylko 2 razy #!$%@? mnie z programiku jak spalem i jak bylem na dzialce. Nic nie robilem.
  • Odpowiedz