Wpis z mikrobloga

@ozzi91: Bez limitu danych to radiowka, LTE musialbys miec oferte T-Mobile dla firm ale moze byc kiepsko z predkoscia albo stara oferte dla osob prywatnych, cesja po kims poniewaz sama oferta zostala wycofana, nowej nie podpisza z osoba prywatna. Nie napalaj sie jak ktos ci napisze Starlink, jeszcze okaze sie, ze w tym roku nie zacznie dzialac w Polsce, nikt nie korzysta jeszcze u nas w kraju.
Tylko najpierw sprawdz, kup
@ozzi91: jeszcze zależy ile ogólnie z tego internetu korzystasz, np. jeśli większość internetu zżera netflix i podobne no to może Orange Flex starczy - mają ten movie pass za 20zł miesięcznie chyba i można oglądać netflixa bez obawy że zje pakiet. Jeszcze zależy od zasięgu w okolicy, ja właśnie mam dobry zasięg Orange, niedługo wynosze się na wieś na lato i właśnie kupiłem flexa żeby był net do pracy i movie
@tytusprod: @ozzi91: Orange Flex moze oznaczac brak limitow danych w Netflixie, nie limit predkosci zwlaszcza jesli nadajnik jest obciazony. Czyli bedzie slabo, zobacz z radiowka, ja mam 10mbs, u ciebie moze bedzie lepsza oferta, LTE przeciez potrafi latac czasem pozniej 1 mbs czasem 10 czasami 30mbs tylko co z tego, nie bedziesz nonstop w nocy korzystal. Moze jakies lacze dedykowane ale placic tysiace zlotych za instalacje i setki za abonament
@krzywy_kanister kiedyś mieszkając w krakowie jedyny internet jaki miałem w kamienicy to lte z telefonu przy czym mało kto miał wtedy telefon z czymś więcej niż 3g. Ogólnie to jestem od zawsze przyzywczajony do światłowodu i ten dom co sie mam do niego wprowadzać to sytaucja wygląda tak że nie muszę go brać więc jak sie mam denerwować na internet to po prostu wybiore inne miejsce do zycia
@ozzi91: Teraz internet komorkowy jest duzo bardziej zapchany, jak napisalem, zalezy od pory dnia, czasami kilometr dalej jest lepiej ale mieszkania czy domu nie przeniesiesz. Od 10 lat mam dostepna radiowke albo lte, nie ma nawet neostrady, jestem zdania, ze ludzie powinni traktowac internet po kablu jak wode i zasilanie czyli zwracac uwage na dostepnosc a nie stawiaja dom lub wynamuja a potem zdziwieni bo jednak sa problemy z LTE.
@krzywy_kanister: zgadzam się w 100%. jest ten cały program o wykluczeniu cyfrowym że niby progrma rządowy wspomagający budowę infrastruktury internetowej ale np w mojej lokalizacji, niby ziomek świadczy usługę a jak się dowiedziałem, wcale to nie jest światłowod i na planach rozwoju oczywiście nie ma w planach podłaczenia mojej ulicy bo niby jest już ogarnieta
@ozzi91: A co takiego niby swiadczy? Kilka lat temu ludzie moze i stawiali radiowki z tych dotacji, teraz raczej swiatlowod ale to wszystko trwa i trwa, do setki finalnie setki tysiecy, razem nawet z 2-3 miliony mieszkan nadal beda bez szybkich laczy, za to dotacje funduja swiatlowod w miastach wojewodzkich lub miasteczkach,gminach zaraz pod tymi miastami.