Wpis z mikrobloga

@Magik88: podaj chociaż jeden rozsądny argument, bez emocji.


@Iskaryota: Mnie najbardziej irytowało rozprzedawanie majątku narodowego za bezcen. 60 milardów w dupe. Przy tym 70 mln Sasina to jak zgubienie piątki z portfela na przystanku autobusowym. Miałem wtedy cały czas wrażenie, jakby to byli obcy ludzie, którzy mają stąd wywieźć możliwie najwięcej hajsu na zachód.
Podpisaliśmy wówczas mnóstwo nie opłacalnych umów. Na odchodne, jak już ustępowali ze stanowiska, to zaserwowali nam najbardziej nieopłacalną umowę gazową w Europie.
Pamiętasz aferę z Caracalami? PiS przyszedł na stołek i odwołał kontrakt na śmigłowce od Francji. Był wtedy raban, machanie pejsami, że "ojezu, co te pisiory, tylko nas kompromitują, a my tu tyle czasu walczyliśmy o ten kontrakt". potem okazało się, że armia francuska żali się na Caracale, bo ok 25% z
  • Odpowiedz
Razu pewnego próbowali w nocy (!) przepchnąć ustawę dotyczącą sprzedania lasów państwowych.


@Magik88: to nie była prawda, PiS to przekręcił za pom9cą swoich mediów.
  • Odpowiedz
co wybory nagle zaczyna sobie przypominać o LGBT


@Herubin: z tego co wiem obecnie nie ma wyborów, a lewica mówi o prawach kobiet do aborcji czy prawach osób homoseksualnych.

wejść w spór światopoglądowy z
  • Odpowiedz
@jkarnic: Wiadomo w końcu nie jest ważne by rzeczywiście cokolwiek zliberalizować. Najważniejsze jest by głośno krzyczeć podczas wyborów gdy reszta opozycji stara się temat wyciszyć by PiS przegrał. Niech PiS rządzi ale Lewica będzie moralnymi zwycięzcami.
  • Odpowiedz
cokolwiek zliberalizować


@Herubin: to co zliberalizowano za PO? Aborcja może? Albo osoby LGBT dostały związki partnerskie? Albo religia wyleciała ze szkół?
Tak, wiem, PO jest lepsze niż PIS, ale w Polsce potrzeba zmian. Radykalnych. Zresztą w Hiszpanii mówili to samo, PSOE po 2000 roku jest zbyt progresywna, dopiero zalegalizowano rozwody, a PSOE mówi o innych rzeczach i dają PP wygraną. I wiesz jak to się skończyło? PSOE wygrało wybory w końcy, a Zapatero przeprowadził tzw. zapateryzacje. Wspaniałe osiągniecie cywilizacyjne, przeciągnęło Hiszpanię z kraju konserwatywnego, na normalny europejski poziom. Tego życzę Polsce.

Niech PiS rządzi
  • Odpowiedz
@Magik88: Jaki to niby majątek wyprzedało PO? Chyba, że jesteś komuszkiem i po prostu prywatyzacja to dla ciebie wyprzedawanie majątku.


@Herubin: 1/3 akcji PZU, Polskie Huty Stali, stocznie. Tu trzeba guglować, żeby podać konkretne nazwy. Proceder był taki, że spółke X, która przynosiła rocznie np. 100 mln zysku, sprzedawano za 50 mln. Brzmi jak kryminał, PiS obiecywał, że rozliczy ich z tego, ale ręka rękę myję.
  • Odpowiedz
Proceder był taki, że spółke X, która przynosiła rocznie np. 100 mln zysku, sprzedawano za 50 mln.


@Magik88: jaka to była spółka? Podeślij jakieś źródło
  • Odpowiedz
@Magik88: najwyraźniej takie były potrzeby rynku


@Oastry: No spoko, ale zrób tak nie będąc rządem to pójdziesz do więzienia za niegospodarność.
Nie chodzi o to, że sprzedali, tylko że sprzedali za bezcen. Dlaczego wzięli mniej, skoro mogli więcej? No podejrzenie jest jedno, w miarę oczywiste.
W latach rządów PO Unia nie czepiała się o CO2
  • Odpowiedz
Jak chcesz więcej to niestety musisz googlać.


@Magik88: dobra sprawdziłem na szybko "Polskie Huty Stali" które wymieniłeś, za rok 2001 miały miliard 150 milionów złotych strat, za rok 2002 845 milionów straty, łączna narastająca strata 4,7 miliarda złotych. Sprzedane w marcu 2004 (rząd Millera to parę ładnych lat przed rządami PO) 60% udziałów za 6 milionów złotych, kupujący zobowiązał się do inwestycji w kwocie 2,4 miliarda, inwestor z miejsca po
  • Odpowiedz
@Magik88: Dowody na jakiekolwiek przypadki sprzedaży spółki przynoszącej 100 mln zysku za 50 mln. Nie dasz rady podać ani jednego takiego bo to zwykłe kłamstwo.
  • Odpowiedz