Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Motomirasy, jest problem z samochodem. Auto po odpaleniu wibruje (czuć na kierownicy). W czasie jazdy jak się wciska leciutko pedał gazu to czuć, że szarpie (na najwyższym biegu najbardziej, tak samo na benzynie i na LPG, choć gaz jest do regulacji po zimie, instalacja STAG). Spalanie wg konkutra wzrosło z 12,5l do 16,5l, czuć też że parę kunia zdechło i przyspiesza mniej sprawnie. Wentylator przy chłodnicy włącza się dość szybko, ale auto się nie przegrzewa. Świece i przewody wymieniane 20k km temu, wymiana oleju 2 miechy temu. Podejrzana cewka, czy szykować się na większy wydatek? () #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FulTun: tzn nie wiem w sumie czy to można określić szarpaniem, bardziej jak dławienie silnika to odczuwam. Jak w sprinterze miałem zerwane poduchy to wszystko się trzęsło, aż zęby dzwoniły. W tym jest to dużo łagodniejsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FulTun: a bo jeszcze zapomniałem napisać, nie wiem czy to ważne. Jak się w czasie jazdy puści pedał gazu to nic nie szarpie, tylko jak się leciutko naciśnie to zaczyna, a jeszcze mocniej to jakby normalnie pracował. Mechanik mi mówił swego czasu, że silnik pracuje normalnie, równo, ale nie chciał się z nim babrać bo pewnie jakaś pierdoła ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FulTun 3.3 V6 chrysler 95r. Świece z ASO, jednoelektrodowe, bo komplet kilkanaście zł drożej wychodził niż zamienniki, a i ponoć są dużo lepsze do tego silnika. No nic, trzeba temu zdziertusowi mechanikowi zapłacić ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dupa_blada: lewe powietrze to dobry trop, ale ciężko wróżyć. Posłuchaj czy nic nie syczy pod maską, szczególnie w okolicy przepustnicy/kolektora dolotowego. Coś z zapłonem też jak najbardziej, zobacz po zmroku czy gdzieś iskra nie przeskakuje.
@FulTun: @Odczuwam_Dysonans: @Bofsky: @po_prostu_ja:
Tak tylko piszę mirasy bo może komuś się przyda na przyszłość. Wszystkie wasze sugestie zostały bezowocnie sprawdzone. Po rutynowej wymianie tłumika w zeszłym tyg. wszystko wróciło do normy. Mechanior mówił że to mogła być zarówno sonda, jak i przegnity wydech, bo w środku pełno rdzy i się sypało jak ze starego dywanu, a i sonda po poprzedniej wymianie była podejrzana. Teraz tylko porobić progi