Wpis z mikrobloga

@JPRW: jezeli zanasz sie na piłce to wytłumacz mi jedna rzecz bo ja tego ogarnać nie mogę. Jesli ktos jest w czymś dobry to jest w czymś dobry. Weż drużynę płytkarzy- jak kazdy znich jest profesjonalistą to zrobia dobra łazienkę. A tu mamy 11 profesjonalistów. Kazdy znich w teorii jest bardzo dobry w swojje robocie to co, nagle zapominaja wszystko i potrzebny im trener? O co to chodzi? albo sie jest
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: No ale piłka to nie płytki. To jest sport zespołowy, to jest konieczność koordynacji poszczególnych graczy, poszczególnych formacji i jeszcze dochodzi do tego przeciwnik, który chce nam to utrudnić. Trener ma te klocki poukładać tym bardziej, że nie w gruncie rzeczy nie każdy gracz ogarnia myślowo futbol. Są tacy, którzy mieliby problem z ogarnięciem ułożenia tych płytek w odpowiedniej kolejności chociaż umiejętności piłkarskie mają niezłe ( ͡° ͜ʖ
@JPRW: ja rozumiem, że przeciwnik itd ale co jakis czas wymienia sie trener i nagle wszędzie głosy, że trener rozwalił itd. Przeciez on im mózgów nie resetuje. Napastnicy sa napastnikami, obrońcy obrońcami. Ja rozumiem, gdyby trener rekrutował nowych małolatów i ich wpuszczał na wazne mecze. Ale to same stare dziady z setkami godzin praktyki- czy oni kurde nie potrafia ogarnac swojego poletka? Przeciez w trakcie meczu trener nie pociaga za sznurki
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: No zgadza się i inaczej to wygląda w klubie a inaczej w kadrze. Przecież taki Sousa powołał na Euro albo gości, z którymi miał wcześniej jedno zgrupowanie wiosną, albo gości, z którymi nie odbył nawet jednego treningu ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest bardziej alchemia niż matematyka, bo to jest chyba niemożliwe do wyliczenia ile jest w danym meczu zasługi/winy piłkarzy a ile trenera. Ale jednak
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Ja rozumiem o co ci chodzi, tylko, że na to nie ma odpowiedzi. Ponoć na zgrupowaniu wyglądało to tak, że Sousa tłumaczy, tłumaczy jak ma wyglądać wyprowadzenie piłki z obrony, po czym nasze asy i tak robią na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem takiego ziomka w klasie, który nie był za cholerę w stanie ogarnąć biegu po kopercie, non stop się mylił. Wuefista najpierw się
@JPRW: spoko i dzieki za cierpliwość. Dla mnie trener jest kolesiem, który troch jak manager wybiera dobrych zawodników, decyduje czy kogos wyj..ć czy zostawic, pracuje nad głową modych zawodników i przed meczem informuje o strategi - czy #!$%@? czy nie. A potem jest pole bitwy i te sieroty albo sa dobrymi rycerzami i walczą albo ich przeciwnik miażdzy ale na to trener juz duzego wpływu nie ma.