Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Truskawki popryskane w celu pozbycia się mączniaka z liści.

Dałem 3 ml fungicytu na 1 l wody. Wygląda jak szare mleczko. Popsikałem co tylko się dało, ale od spodu ciężko trafić. I nie chciałem trafić w siebie.
Psikawka na zdjęciu daje kropelkowy rozprysk, ale nie daje mgiełki, co możne i nawet dobrze.
Trochę dzieci z placu zabaw pod blokiem się dziwnie patrzyło.
Potem oblałem balustradę i podłogę wodą aby zmyć środek, pewnie sąsiadka z dołu znowu będzie się pluć że moczę jej balkon, a sąsiad że zalewam trawnik.

W komentarzu dodatek.
#antybalkon #ogrodnictwo #rosliny #truskawki
Antyradek - Truskawki popryskane w celu pozbycia się mączniaka z liści.

Dałem 3 ml f...

źródło: comment_1623863929LdckEIfUE84kJ3YUYSajlk.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Już wiem czemu truskawki na polach mają takie materiały na ziemi. Wygląda na to że same z siebie nie urosną. Te dotykały podłoża i spleśniały. Usunąłem także sporo liści, zakładanie że je zostawię i użyźnią glebę było błędem, na tym właśnie rozwijał się grzyb.
Polecam gatunki truskawek wiszących, mają na tyle długie łodygi że truskawki wiszą poza doniczką.
Antyradek - Już wiem czemu truskawki na polach mają takie materiały na ziemi. Wygląda...

źródło: comment_1623864150aaEqiAUn2T5nqvA7rwkZxQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Antyradek: to szara pleśń, bardzo uciążliwa i najczęściej występująca choroba w truskawce. Nie muszą nawet dotykać podłoża. Wystarczy że kwiaty zostaną zmoczone przez deszcz a później zrobi się gorąco i już mamy infekcję. Żeby tego nie było trzeba stosować środki zapobiegawcze od samego początku kwitnienia, a jak już wystąpi to środki interwencyjne pozwolą zahamować rozwój pleśni. Jeśli widzisz że coś takiego się pojawia to jak najszybciej usuwaj zainfekowane owoce, może to
  • Odpowiedz