Wpis z mikrobloga

@MatthewDuchovny: A jaka masz kuchenke? Jak taka ze przy zaniku plomienia odcinany jest gaz to spoko-mogles se i 10h miec zalaczona.

Jak taka ktora nie ma tej funkcji to moglo by byc nieciekawie :P

Jedna sprawa o ktorej malo kto pamieta. Jak pali sie ogien to zuzywa tlen. Jak masz niesprawna wentylacje to przy duzym plomieniu moze byc problem. (szczegolnie w malych, niewentylowanych pomieszczeniach)
@gorzki99: nie wiem dokładnie jaki to typ bo wynajmuje od niedawna tutaj. Jakaś Amica - wygląda jakby miała z 10-15 lat :p

Mam nadzieję, że gaz jest odcinany przy zaniku płomienia. :P
Wiem że kuchenka nie zawsze łapie płomień na poczatku i słychać takie klikanie i potem dopiero łapie ogień.

A zobaczyłem że wyjątkowo okno zamknięte w kuchni było. Tylko reszta pomieszczeń miała uchylone.
Wiem że kuchenka nie zawsze łapie płomień na poczatku i słychać takie klikanie i potem dopiero łapie ogień.


@MatthewDuchovny: klikanie to jest iskrownik-normalne.

Mam nadzieję, że gaz jest odcinany przy zaniku płomienia. :P


Dosc prosty sposob zeby sprawdzic-pusc "galke" gazu odrazu po tym jak sie palnik odpali. Jak zgasnie to jest ok.
Jednym ze sposobow takiego odcinania jest sposob "termiczny". Palnik musi sie chwile palic zebys mogl puscic galke a on
@gorzki99: puściłem gałkę od razu jak się zapaliło i płomień zgasł. Ogólnie gaz musi się chwilę palić żeby się rozpaliło.
Tylko ja podgrzewalem pierogi na najwolniejszym ogniu i potem zapomniałem wyłączyć już włączony gaz. Czy to mlrobi różnice?
Patelnia ze śladowymi ilościami oleju była bardzo gorąca po tych godzinach kilku
puściłem gałkę od razu jak się zapaliło i zjadł płomień.


@MatthewDuchovny: Zjadl czyli zgasl? :P
Czyli najprawdopodobniej ma odciecie gazu po zgaszeniu plomienia (najprawdopodobniej nie oznacza napewno-to nie moja dziedzina wiec nie traktuj ze skoro powiedzialem to tak jest. Ale na moj leb tak to wyglada) Jak chcesz to mozesz zrobic testa. Odpal palnik, jak juz sie rozgrzeje to zgas-ale nie wylaczajac galka (musi byc "otwarta")-ustaw na tyle maly plomien zebys