Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zakup mieszkania w Warszawie
Budżet całkowity: 500-550k
Mieszkanie 40+ m2 - 2 pokoje + kuchnia plus jakieś miejsce do parkowania nawet pod chmurką za jakimś szlabanem, ważne żeby nie na ogólnodostępnej ulicy

Opcja 1: Mieszkanie do generalnego remontu za powiedzmy do 450k plus remont 80k
Opcja 2: Mieszkanie do odświeżenia typu malowanie ścian za cała kwotę

Myślałem na początku od czymś w blokach 2000+, ale chyba ciężko będzie w tym budżecie - tak twierdzą pośrednicy z którymi gadałem - maja racje?

Mierze w jakiś blok 1960+, 4 piętra, z wymienionymi instalacjami(chce mieć indukcję i pare innych zabawek ciągnących więcej prądu)

Chciałem coś w okolicy Ronda Wiatraczna, albo ulicy Grochowskiej, ewentualnie gdziekolwiek w Wawie w okolicy metra, odpadaja dzielnice typu Bialoleka itp najlepiej Praga Południe, albo Bielany, Wola, Ochota, bliskie Bemowo, Mokotow, Zoliborz

Co sądzicie? Czy w tym budżecie idzie znaleść coś o podanych parametrach? Zależy mi na dobrym miejscu do życia na conajmniej kilka lat, wiec szukałbym jakiejś bezpiecznej okolicy z sensownym dostępem do sklepów i reszty miasta( ͡° ͜ʖ ͡°)

#warszawa
#nieruchomosci
#mieszkanie
#praga

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c89b906d4c9c000b10bdd8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
rynek pierwotny i inwestycje Next Ursus Life, Apartamenty Nowy Tarchomin, Dzieci Warszawy, Osiedle Natura, Park Leśny Rembertów


@KromkaMistrz: przeciez napisał ze chce mieszkanie w Warszawie a nie na wygwizdowie... jak ktos pyta o jabłka to zawsze proponujesz ziemniaki?

@AnonimoweMirkoWyznania: na Grochowie ceny troche podskoczyły ale ja bym szukał raczej nowego budownictwa, w starym mozesz zapomniec o miejscu parkingowym, no i remont generalny za 80k to raczej w sferze
  • Odpowiedz
Myślałem na początku od czymś w blokach 2000+, ale chyba ciężko będzie w tym budżecie - tak twierdzą pośrednicy z którymi gadałem - maja racje?


@AnonimoweMirkoWyznania: Raczej nie ma opcji w nowym budownictwie obecnie zejść poniżej 14-15k za metr w rozsądnych dzielnicach, które wymieniłeś, na pewno nie w okolicy metra. No a z rynkiem wtórnym to trzeba czekać na łut szczęścia, inni też szukają fajnych mieszkań do odświeżenia za grosze
  • Odpowiedz
OP: @kozaqwawa:
Niektórzy są tu tylko żeby sprzedać swoje usługi… co by człowiek nie szukał to zawsze dostaje propozycje zakupu mieszkania z pierwotnego na zadupiach Ursusa ;)

Jak myślisz w jakim budżecie idzie znaleść na Pradze coś w bloku 1990+, chodzi o lokal w którym nie będę musiał wymieniać instalacji elektrycznej, boje wie aluminium w ścianach ;)
Serio 80k nie wystarczy na generalny 40m2? Przy założeniu ze w ta kwotę nie wliczam mebli
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym uwazał na starsze bloki z prostego powodu: wysokość opłat czynszowych, niektóre w spółdzielnie na grochowie łupia lokatorów jak #!$%@?, bo zarządzają kilkoma budynkami z różnych lat gdzie ciągle trzeba prowadzić jakies modernizacje... Co do remontu za 80k to wszystko zależy, od ekipy i poziomu uzytych materiałów. Przy nowym mieszkaniu odpada ci koszt demontarzu/kucia/rozbiórki i odbioru smieci/gruzu.
  • Odpowiedz