Wpis z mikrobloga

Siema ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jestem Miłosz, studiuję Energetykę na Politechnice Poznańskiej. Należę również do Akademickiego Koła SEP przy Politechnice Poznańskiej i wraz z kołem Nuclear engineering/Energetyka jądrowa MSKN Polonium organizujemy wydarzenie

TEJ - Temat: Energia Jądrowa

Będzie to seria podcastów , w których będziemy rozmawiać z osobami ze świata atomu na temat reaktorów w Polsce, stabilności polskiego systemu elektroenergetycznego, awarii w Czarnobylu oraz przyszłości energetyki jądrowej w Polsce.
Zapraszam codziennie o 17 po świeży link do nagrania na stronie wydarzenia
ZACZYNAMY JUŻ DZIŚ O 17!


#energetyka #energetykajadrowa #gruparatowaniapoziomu #podcast
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rad-X: Trudne pytanie. Czytałem, że częściej zatrudnia się fizyków niż energetyków w elektrowniach jądrowych, nie wiem na ile to prawda. Patrząc na specjalizację, którą wybrałem i kierunek w którym chciałbym iść prędzej znalazłbyś mnie w przesyle bądź dystrybucji już wyprodukowanej energii.
  • Odpowiedz
@abdonaty: hmm, to ciekawe. Bo jak Ci się przyda wiedza o energetyce jądrowej pracując na transformatorach, kablach przesyłowych etc.

Pytam z ciekawości, bo teraz mnie zagiąłeś o perspektywach po kierunku. No chyba że idziesz dla funu, jak ludzie na filozofii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szukajek: @severh: będzie to omawiane z Jakubem w piątek, PEP 2020 zakładał jedną elektrownię jądrową w Polsce - jaki jest koń każdy widzi. PEP 2040 zakłada 3. Co z tego będzie to zobaczymy. Chciałbym być dobrej wiary, ale to droga zabawa. Przy okazji trzeba by było poprawić jakość sieci przesyłowej i dystrybucyjnej w Polsce.
  • Odpowiedz
@Rad-X: Szczerze mówiąc to cała moja filozofia w tym wydarzeniu to była popularyzacja EJ, przy okazji miałem okazję przeprowadzić wywiad z Jakubem Wiechem, którego bardzo lubię czytać. Po dzisiejszym i piątkowym wywiadzie chciałbym, żeby ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy wiedzieli, że wyprodukować prąd to jedno. Włożyć go do sieci, mieć stabilny system i ciągłość dostaw to drugie i równie ważne zagadnienie. Źródło stabilnej energii i względnie łatwe w regulacji
  • Odpowiedz
@abdonaty bardzo fajny pomysł! Popularyzacja wiedzy na temat energetyki jądrowej to teraz klucz pod fundamenty budowy polskiej elektrowni jądrowej ( oby oczywiście powstała ). Dobrze jest też poruszyć temat stabilności i pewności dostaw pod kątem świadczenia usług systemowych ( regulacja pierwotna/wtórna, kompensacja), możliwości szybkiej zmiany obciążenia bieżących punktów pracy z uwagi na uwarunkowania rynkowe, konieczność budowy linii przesyłowych do wyprowadzenia mocy spełniając kryteria bezpieczeństwa i odporność na zdarzenia HILF ( High
  • Odpowiedz