Wpis z mikrobloga

Shalom bracia Rzeczpospolitanie, Polacy.

"Ty to chyba lubisz" - ja oglądam tylko mistrzostwa - o ile są, raz na te dwa/cztery lata.

Czterdziesta minuta i już była pierwsza laga na Roberta.

Co za dziady.

Zawsze Dziadek powtarzał - nawet jak Pan Olisadebe miał przebłyski z Norwegią - postawić tam chłopaków z Piasta, Śląska, Lecha lub Szczecina, ba - może być jakiś "cichacz" co sobie strzela brameczki w jakiejś Austrii, czy Danii (bywali i tacy) - chociaż będą się chcieli pokazać, gryźć trawę, wypluć płuca.

Zauważcie, że mówię tu o wzięciu tego "ósmego najlepszego", czy tam czternastego napastnika, pomocnika, bramkarza. W tak sporym kraju się da.

Odkąd pamiętam, czyli dobre dwadzieścia pięć lat pokutuje u nas trochę podejście "Zbyszek, dawaj tych najdroższych" i NIKT się jeszcze nie połapał, że to nie działa. Z okazjonalnymi przebłyskami, wyjątkami potwierdzającymi regułę.

Bramkarz? No przecież Szczęsny, bo to JUVENTUS.

A tu cyk po prostu trzeba wpuścić takiego Pana Bosackiego, chłopak z ekstraklasy (epizod, dosłownie rok na dole tabeli Bundesligi) - wchodzi, nie patrzy na nic - i są brameczki.
Hurr durr, ale to przewalą 5-0: to niech przewalą, ale niech ŻRĄ GLEBĘ.

Amor patriae nostra lex.

Te flashbacki z Pana Błaszczykowskiego przeciw Rosji - i wszyscy stoją "co ja tu robię", "o, piłka, co mam z nią zrobić"?

To się da zrobić, może warto się zastanowić? Ja im przecież nie mówię, że mają być jak Niemcy "wrypaliśmy trzy Brazylijczykom - dorzućmy jeszcze cztery". Nikt nie mówi, że mają od razu być jak czołg.

A jak nie - to zaorać wszelką kasę na piłkę nożną w tym kraju i dać na targanie sztang, strongmanów, rzuty młotem, pływanie, skoki narciarskie, ręczną, "czterysetkę" i siatkówkę. Po co się męczyć? No chyba, że "Ty to chyba lubisz, Polsko".

Czy pałowanie Wiplera do ducha przeszłości, ducha roku 1974 i 1982 kiedyś się skończy?
Jak również czy skończy się pałowanie Wiplera do ducha roku 2016, które trwa do dziś?

Jakaż Rzeczpospolita byłaby piękna, gdyby w tym kraju zainteresowanie piłką nożną, unikając straty energetycznej za tym idącą, było podobne do zainteresowania skokami narciarskimi w Burundi. Oj jak piękna.

Oszczędzaj energię gdziekolwiek jesteś. ( ͡º ͜ʖ͡º) #pdk

Pokój z Wami.

#mecz i #rzeczpospolitanizm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach