Wpis z mikrobloga

#msfs #flightsimulator #vr
Myślę nad kupnem gogli VR do MSFS2020.. pytanie do ludzi, którzy grali w tę grę w taki - jak wrażenia? W ogóle jakie uczucie temu towarzyszy? Czy czuć głębię świata, wysokość na jakiej się znajdujemy? Bo zastanawiam się jak reagują ludzie z lękiem wysokości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominias: Generalnie vr potrafi zgnębić błędnik. Reakcje zależą od konkretnego człowieka: Na rollercoasterze jeden będzie siedział spokojnie, zaś inny #!$%@? się z krzesłem.
Na pewno jest to inny wymiar grania niż dowolna "płaska" gra.
@Dominias: Musisz mieć bardzo mocny sprzęt, żeby puścić sobie MSFS na przyzwoitych detalach w VR. Myślę że należy oczekiwać wydajności rzędu 40% tego co na płaskim. Natomiast wrażenia są bardzo dobre. Nawet powiedziałbym że zachwycające. O lęk wysokości bym się nie martwił, bo on nie występuje gdy po prostu jesteś wysoko, ale gdy jesteś wysoko i jest realne ryzyko bycia nisko w sposób niekontrolowany. :)

Błędnik się szybko przyzwyczaja, więc po
@popo_von_kox: niby sprzętu nie mam najgorszego - I7 8700K, 2080 Super Gaming X-Trio, 32GB RAM 3600Mhz.. ale i tak te FPSy nie są zadowalające :/ z tym, że ponoć za niedługo wychodzi wersja z DX12 więc jest nadzieja na poprawę
@Dominias: No to całkiem nieźle, jest teraz promka w Xkom na Reverby G2 za jakieś 2.5 klocka. Ja grałem na 9600k i 1070 no i to było niewystarczające, ale przyjemne, jeżeli jesteś w stanie tolerować w VR fps w rejonie 30.
@Dominias: FPSami bym się nie martwił - VR ma mootion smoothing więc potrafi podbić np z 22.5, 30 do 90 fps, a dodatkowo flighsimy to coś innego niż shootery FPP, więc pogoń za wysokimi FPS nie jest drogą ;)

Nie miałem problemów żadnych z nudnościami (a zdarzało się w FPP VR). Co do różnic - nikt kto spróbował MSFS w VR nie chce wracać do grania na monitorze. Zupełnie inna bajka,
@Dominias: Ucieło mi komntarz, więc kontynuuję tu:

Mam wylatane ponad 30h w VR w Reverbie G2 ;) Także polecam, ale poczytaj jak się Twoja karta sprawia - najlepiej na oficjalnym forum w dziale VR. Ja mam 3090 + 5900x i MSFS potrafi spokojnie zmaksować zużycie 3090 ;) Procesor nie jest optymalnie wykorzystany i nie jest pewne czy i na ile się to poprawi przy DX12.

Czuć wysokość, ale nie tak jak