Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@airflame: chyba filrc robią takie obudowy ze sa z aluminium i dotykają procka przez co same są radiatorem. Chyba lepiej tak niż miec kręcący się ciągle wiatraczek. A jak nie będziesz podkręcał i procesował przez AI obrazów to nie będzie się przegrzewać pewnie nawet ze zwykłym radiatorem
  • Odpowiedz
@airflame: Moje chodzi 24/7. Korzystam z tej obudowy. Jedyny minus to WiFi potrafi mieć mniejszy zasięg, ale i tak mam po kablu. Jeśli przebywasz w okolicy polecam pasywne chłodzenie, bo w nocy te wentylatory słychać dość wyraźnie.
  • Odpowiedz
@airflame: to zależy co będzie przez te 24/7 robić i czy bierzesz pod uwagę OC.

Moja też chodzi nonstop, mam tę obudowę:
https://www.amazon.nl/gp/product/B07V2ZLB9K/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o08_s00?ie=UTF8&psc=1

W zasadzie robi za torrentboxa i dysk sieciowy SMB. Mam podpięte jako "quiet cooling mode" bo na full wyło strasznie. CPU w idle ma ~40 stopni.

Przy pasywnych obudowach zazwyczaj szlag trafia wifi i bluetooth, więc jeżeli potrzebujesz tych funkcjonalności to giga-radiator się nie nadaje.

Nawet mały wentylator
  • Odpowiedz
@airflame: no Flirc to klasa sama w sobie. Elegancki wygląd, dobre chłodzenie. Tylko j/w wspomniałem - zapomnij o dobrej jakości łączności bezprzewodowej. Dostęp do pinów też nie jest najlepszy jeżeli chcesz coś do GPIO podpinać. No i nie jest tanio.
  • Odpowiedz
@airflame: ten ice tower (mam wariant który leży na płasko a nie stoi), ma miedziane heatpipe, ogólnie robi zajebistą robotę, wentylator ustawiony na 3V, w ogóle go nie słychać, a malina nigdy nie przekracza 50 stopni, a mam trochę rzeczy na niej postawionych, pihole, jellyfin, serwer druku, i jakieś inne pierdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@airflame: też mam tą aluminiową pasywną co @kamikazee i mogę polecić. Temperatura nie przekracza 55st U mnie leży na drewnianej szafce i jeszcze przez 1,5 roku dziury nie wypaliło
  • Odpowiedz
A co myślicie o radiatorach miedziane czy aluminium lepiej?


@airflame: W praktyce nie zrobi to różnicy. Obojętnie. Oryginały (kupiłem parę dni po wydaniu rpi4) były aluminiowe, czarne. Ice Tower chłodzi tylko CPU, a ten radiator też inne komponenty.
  • Odpowiedz