Wpis z mikrobloga

zostawcie plusa dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co wirus w odwrocie, więc #100otwartychbiznesow na szczęście nie potrzebne, ale czy ktoś orientuje się, co się stało z wszystkimi mapkami które wskazywały otwarte biznesy?

Na początku swojej akcji zrezygnowałem, bo zwyczajnie ktoś zrobił "lepszą" wersje tego co ja (pełną ogólnokrajową mape, nawet było ich kilka), ale po tygodniu/paru tygodniach z reguły map już nie było. Jaki był tego powód? Może macie linki do takich map, to sam sie spytam włascicieli.

Na jesień pociągne akcje do końca, może zrobie jakieś dzienne zestawienia, o ile dojdzie do ponownego lockdownu (szczególnie na fali wygrywanych masowo spraw w sanepidzie, wygląda na to, że wszyscy dostają kase z powrotem)

Po drugie zastanawiam się czy #100otwartychbiznesow nie rozszerzyć o #100dyskryminujacychbiznesow, gdzie będę wrzucał lokale usilnie próbujące stosować segregacje sanitarną - czy byłoby jakieś zainteresowanie? Ja osobiście nie chciałbym wspierać firm które próbują wymusić na kimś szczepienie żeby mógł wejść do ich sklepu - nie różni sie to niczym od jakiejkolwiek innej formy dyskryminacji

#pytanie #koronawirus #szczepienia

Czy byłbyś zainteresowany listą biznesów dyskryminujących klientów metodą segregacji sanitarnej?

  • Tak 81.8% (121)
  • Nie 18.2% (27)

Oddanych głosów: 148

  • 11
@Rabusek: to w Polsce został wprowadzony przepis w którym lokale będą mogły wymuszać szczepienie w celu wejścia, nie wystarczy test? pytam bo w Niemczech tak jest w niektórych miejscach gdzie jest nieco większa średnia zakażeń, nie żebym to popierał bo dla mnie to poronione, ale wymaganie szczepienia to juz kompletna porażka