Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko czy da rade za minimalną krajową przeżyć w Warszawie wynajmując pokój na Białołęce np.i kupując żarcie jakoś chemie do domu i miesięczną kartę miejską?!Bo z wydatków takich podstawowych to byloby tyle, chodzi mi głównie o przeżycie samo bez żadnych rozrywek itp.
#przegryw #warszawa #wynajem
  • 30
  • Odpowiedz
@smutnymisiek007: Oczywiście, że się da tylko będzie to wegetacja od wypłaty do wypłaty bez jakichkolwiek przyjemności. Szczerze jeśli miałbym kiedykolwiek w Warszawie pracować za najniższą krajowa to bym wyjechał do mniejszego miasta gdzie nie ma tylu pokus, wszędzie dojdziesz z buta i po prostu jest tańsze życie. Z ciekawości jaka to robota? Myślałem, że w Warszawie nie ma pracy za najniższą krajową.
  • Odpowiedz
@smutnymisiek007: chłopie, na studiach dorabiałem w ochronie i tam sie nie robi 160 godzin tylko 240-300 * 14 pln to masz ze 3500, nie będzie źle
różnie z netem jest, czasem w kosztach, czasem się po równo rachunek dzieli z innymi
  • Odpowiedz
@smutnymisiek007: Masz na myśli 3k brutto? Nie wiem jakie masz wykształcenie i chęci do roboty ale iść do pracy za najniższą w Warszawie to nie jest dobry pomysł bo szkoda życia na takie męczarnie. Nawet jak nie masz wykształcenia ale jesteś normalnym typem (nie jesteś głupi i idzie z tobą normalnie pogadać) to znajdziesz robotę za znacznie lepszą kasę. Magazyny, słuchawka a nawet jakieś KFC, Mak itd. Oczywiście tam też kokosów
  • Odpowiedz
@lgc89: wiesz myslałem o jakims magazynie, bo wykształcenie mam średnie ogólnokształcące z maturą ale bede na poczatek do tej ochrony próbował, chyba ze na magazynie placa wiecej to tam też mógłbym zapytać o pracę.
  • Odpowiedz
@smutnymisiek007: w zależności od ceny pokoju powinno dać się przeżyć ale żyjesz od wypłaty do wypłaty.
Ale raczej ciężko znaleźć w Warszawie robotę za najniższą.
Np. jeśli w maku płacą najniższą to w Warszawie raczej ciutka więcej będzie w stosunku do innych miejscowości.
  • Odpowiedz
Myślałem, że w Warszawie nie ma pracy za najniższą krajową


@lgc89: Bo nie ma. Wszędzie dają 100-200zł więcej, żeby było, że nie płacą minimalnej xD Tak np zarabiają sprzedawcy w luksusowych sklepach. 1 rzecz kosztuje kilka tysięcy złotych, a dziewczyny robią tam za 3000brutto plus co pół roku "dostają" na przykład ich buty czy ciuchy i mają być żywą reklamą. To jest standard. Jak tu przyjeżdżałam to już mając studia i
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: nie porównuj się z innymi wiem że ciężko przetrawić jak ktoś ma wszystko a ty nie masz nic tak naprawdę ale szkoda na to nerwów każdy ma swoją indywidualną drogę ku lepszemu bytowi, możesz jeść parówke z biedronki z bułką a chwilę później może cie będzie stać na obiad w restauracji życie jest przewrotne najważniejsze to małymi kroczkami do celu a będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@smutnymisiek007: Chodzi mi bardziej o prowadzenie tu interesów. Pracujesz u milionera za trochę ponad minimum, a jak się nie podoba, to on sobie znajdzie kogoś na miejsce w ciągu kilku dni xD Są mega przepaści między ludźmi i zarobkami. Manager dostaje u mnie 4000zł i to już z premią, oczywiście pod stołem. Takiego januszostwa to jeszcze nie widziałam.
  • Odpowiedz