Wpis z mikrobloga

Nie bądźcie debilami jeżdżącymi w dzień na długich światłach "bo bezpieczniej". W długi weekend mijałem grupę 5 takich ameb napieprzających po oczach i zdecydowanie zbyt blisko wyprzedziłem rowerzystę na zakręcie.
#motocykle
  • 8
  • Odpowiedz
@slane: nie mówię, że zakazane, tylko, żeby używać z głową. Jak lecisz nocą przez las, to spoko, ale jak jedziesz za samochodem to po co oślepiać innych? To trochę tak, jakby jechać na długich. Zwłaszcza, że sporo osób ma je ustawione, żeby świeciły daleko do przodu a nie pod koło.
  • Odpowiedz
a gdzie te dodatkowe światła sa zakazane? Bo jazda na długich to wiadomo. Pozdro z GSa.


@slane: Nie czuję się ekspertem, ale jak spojrzałem w rozporządzenie w sprawie warunków technicznych
pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20030320262 To jest tam zapis:

§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:

I przy motocyklach dla obu kategorii drogowych i mijania jest zapis, że dopuszcza się 1 lub 2
  • Odpowiedz