Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Są tu jacyś fani #friends i #lego ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Wiem, że pewnie ten zestaw był tu mnóstwo razy ale ja chciałbym go zrecenzować bo a) to mój pierwszy zestaw za własny hajs + b) bo w sumie czemu nie.

Zestaw 21319 Central Perk Friends, teraz kosztuje ok. 240zł i zawiera 1070 części (w większości bardzo małych, szczegółowych). Sam składałem go łacznie może z 5-6h rozbijając na 2 dni (pewnie da się szybciej i w jeden dzień ale to nie są zawody ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

To co mnie zaskoczyło to ilośc małych elementów (jednokostkowych), wysoka jakość wykonania i szczegółowość ogólnie + niektóre rozwiązania "architektoniczne". Jakość wykonania większości części jest bardzo dobra (pewnie to norma ale dawno nie układalem to nie wiem) choć było kilka/kilkanaście klocków które miały eee jakby to powiedzieć takie mini plastikowe ubytki, takie kropki (pewnie powstałe przy produkcji), najczęściej jednak te klocki są pod spodem, pod innymi i tego nie widać aż tak. To czego nie wiedziałem to to, że lego jest na tyle zajebiste, że daje Ci od razu zapasowe części dla tych najmniejszych elementów (wiec zostalo mi ze 20-30 klocków dodatkowych po ułożeniu).

Bardzo podobają mi się kolory niektórych klocków jak np. ciemna błyszcząca zieleń czy ciemny granatowy. Niektóre kolory są dość stonowane (tym bardziej jak się położy na drewnianym stole) więc jak ktoś ma problem z daltonizmem (czy czymś podobnym) no to może być przypał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo fajny też jest motyw "ceglanych" klocków.

Osoby które chcą mieć różne "niezwykłe" części mogą tutaj wiele nazbierać (ciastka, kubki, parasolki, pudełka z pizzą, mikrofony, kwiatki itp.). Ogólnie motyw zawiera elementy z różnych sezonów Friends.

Postaci jest 7 (nasza szóstka plus Gunther), każda ma 2 twarze więc można sobie wybrać którą mine chcemy dla postaci :) Dodatkowo każdy ma swój "atrybut" (laptop, pizze, tacke z kawą, ciastko, gitare, miotłe). Ross nie ma ręcznego atrybutu ale ma swój keyboard (ciężko go jednak nazwać atrybutem bo był w 1 odcinku) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ocena zestawu: 9/10

Jeden punkt odjąlem za te mini ubtyki na klockach plus za to, że pudełko po pizzy jest niekompatybilne z okrągłym stolikiem (a wygląda jakby powinno być) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komentarzu kilka zdjęć po ułożeniu.
Pobierz MrFisherman - Są tu jacyś fani #friends i #lego ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Wiem, że pewnie ten zest...
źródło: comment_1623359017g29D7wrT7i3WjfGcFbt1K5.jpg
  • 22