Wpis z mikrobloga

@MinisterPrawdy: próbuję znaleźć jakieś info o tym sprzęcie, najważniejszą rzecz, polifonię, ale nigdzie nie ma. Nie jestem pewien, czy to w ogóle dwa lata wytrzyma nie rozsypując się. Na pewno nie jest to pianino cyfrowe, bardziej keyboard, ale póki się nie dotknie, nie wiadomo, czy klawisze jakoś rozsądnie reagują na siłę nacisku. Da się tam w ogóle podpiąć sustain?
@tomtom666: Wiem tyle, co jest na aukcji, dla mnie to wygląda na chinoleum, ale pomyślałem że zapytam, bo zawsze to ponad tysiak różnicy. Z tego co tam wyczytałem w opiniach, to jest pedał, a klawiatura jest ważona. Czym ważona to nie wiem. Ogólnie mam wstręt do chińszczyzny, bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie było syfu.
@Gibki_Jesion: No mam na uwadze tego Korga, Rolanda FP-10 i Yamahę P-45. Jeszcze
@MinisterPrawdy: może używka za ~200 zł, 61 klawiszy reagujących na dotyk? Przez pierwsze 2 tomy kursu Alfreda i tak nie wyjdziesz poza 61, to akurat tak ze 2 lata zajmuje. Tylko nie będziesz mógł się uczyć "fajnych" rzeczy, bo większość z nich jednak wymaga klawiszy poza tym zakresem, ale to może i dobrze, bo nie powinno się ich uczyć na początku.
@MinisterPrawdy: jaka akurat jest dostępna na olx w okolicy czy na allegro, szukaj używanych casio które mają klawisze reagujące na siłę nacisku. Tylko to straszny szmelc będzie, klekoczące klawisze, dźwięk niezbyt przypominający pianino. Ja na takim dość długo ćwiczyłem i mi nie przeszkadzało, dla Ciebie może być nie do przeskoczenia, sam oceń.
@tomtom666: hmm, ja chyba podziękuję za używki. Pewnie jakbym był młodszy to coś bym kombinował, a teraz to mam to w dupie. Do grobu i tak pieniędzy nie zabiorę, a sobie będę ćwiczył jak człowiek, a jak mi się znudzi to sprzedam najwyżej parę stówek taniej.

Ale weź mi powiedz, jeśli łaska, czy kupować jakiś podobny do klasycznego pedał sustain (w zestawie jest plastikowy jak przy elektrycznej maszynie do szycia) i
@MinisterPrawdy: u mnie pianino stoi na stoliku, pedał mam ten, co był w zestawie, mam go od kilku lat, ale chyba go wymienię bo jednak wkurza plastikowością. Ale to nie ma akurat aż takiego znaczenia, (prawie) każdy pedał działa podobnie, a stojak czy stolik byle nie było ryzyka, że się wywróci i połamie sprzęt. No i żeby nie był za wysoki, bo najczęściej ludzie za wysoko sprzęt stawiają w stosunku do
@MinisterPrawdy: Jak jesteś w stanie, to polecałbym jednak wziąć coś z nieco bardziej sprawdzonych firm, np. Roland, Yamaha, Korg, Casio. To co wysłałęś wygląda dość plastikowo i ciężko stwierdzić, czy będzie miało w ogóle ważoną klawiaturę, czy jakkolwiek zachowującą się jak prawdziwa. Imo troche bez sensu wrzucać ~1k w instrument, który nie będzie cieszył i zaraz będziesz chciał go wymieniać, jak koło 2k masz np. Roland FP-10, który już jest całkiem
nie ma co celować w coś pośrodku, bo taki chińczyk jak ten co wkleiłeś może i kosztuje połowę mniej


@tomtom666: nie no cena tego chińczyka to jakiś żart. Nawet specyfikacji pełnej nie podali.

@MinisterPrawdy: a może klawiatura sterująca?

61 klawiszy reagujących na dotyk?


@tomtom666: w poradniku bardzo je odradzałaś ;d Ja mam oxygen 61 IV i nie narzekam, ale nie mam kompetencji, żeby go też polecić. Sam pakiet softu
@DOgi: 61 klawiszy jest OK, jeśli płaci się za to poniżej 200 zł i chce po prostu sprawdzić, jak będzie. Na pewno nie opłaca się brać do nauki 61 klawiszy w cenie ~1000 zł, bo takie coś za chwilę trzeba wymieniać. Wymiana sprzętu za 200 zł nie boli.

No i jest jeszcze ten myk, że 95% zaczynających naukę nudzi się po miesiącu, lepiej żeby w kącie pokoju kurzyło się 200 zł
@TenTypZez: F 30 jest o 50% droższy, więc musiałem wybierać między dwoma wrażliwościami i przeważyło moje pochodzenie i oddanie tradycji.

@tomtom666: Będę w domu to potestuję, zawsze mam ten komfort że na żywo mam lepszą pozycję negocjacyjną, to nie powinno być problemów z wymianą.
@MinisterPrawdy: No i nie ma potrzeby, brzmienia to bardziej bajer, niż konieczność, bo zawsze można sobie podłaczyć przez midi do dowolnego instrumentu zasymulowanego na komputerze. Kluczowa jest klawiatura, a ta w obu modelach jest ta sama i bardzo wysokiej jakości. Jak ja kupowałem, to akurat różnica między nimi cenowo była niewielka, to się szarpnąłem :P