Wpis z mikrobloga

Poszukuję zestawu patelni. Budżet powiedzmy do 300 zł, oczywiście im mniej tym lepiej xD znalazłem coś takiego od firmy #gerlach zestaw patelni smart. Fajne jest to rozwiązanie z tą rączką. Widziałem że tefal ma podobne ale jakoś nie mam do nich zaufania. Polecicie coś innego? Nie znam się na patelniach. Stalowa patelnia z powłoką ceramiczną będzie ok do używania w zwykłej domowej kuchni? Bardzo bardzo rzadko smażę coś na głębokim oleju jeśli to istotne. #gotowanie #gotujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
Amelinowe sie szybciej nagrzewają i łatwiej na nich smażyć. Stalowe dluzej nagrzewają i wolniej oddają ciepło np do jajowy lepsze. I używaj najlepiej drewnianych/ silikonowych łopatek i nie myj ostra strona gąbki i beda hulać długo (;
  • Odpowiedz
@Karol4722: Z gerlacha mam zwykłe gary z nierdzewki - są ok, patelni nie mam.
Napaliłem się kiedyś żeby mieć chociaż jedną "pro" patelnię, kupiłęm Florinę za chyba 150 zł - tragedia, od początku wszystko przywierało.
Kupiłem 3 różne patelnie z ikei, po prostu zajebioza. Na "miedzianej" robiłem nawet pizzę na suchej patelni (pełna #!$%@? na indukcji a potem pod grzałkę grillową w piekarniku), Patelnia była tak gorąca że był problem chwycić
  • Odpowiedz