Wpis z mikrobloga

6 - Kilka misji pobocznych w Velen

https://www.youtube.com/watch?v=3hpbuiGSIII - muzyka do puszczenia w tle

Panoszące się po Velen odkryłem, że nie wszystko jest zaznaczone znacznikami. Mapy są o wiele za duże żeby sprawdzić każdy metr kwadratowy mapy jak to można było robić w Gothicach ale i tak daje to gdzie ciekawe urozmaicenie.

Dziady - czegoś takiego się nie spodziewałem, można się poczuć jak u Mickiewicza :D
Emocje duże, a misja krótka. ;( Łowcy czarownic szybko zepsuli nam zabawę, chociaż może wybrałem zły dialog i trwałaby dłużej. Guślarz to ciekawa postać, coś czuję że będą w przyszłości jeszcze jakieś misje związane z nim.

Wykonałem jedną z pierwszym misji poszukiwań wiedźmińskiego ekwipunku (gryfa). Wydaje mi się, że na swój etap gry mam dość silną postać bo póki co niewiele rzeczy sprawia mi problemy. Po prostu mam silny ekwipunek pod swój lvl, czytam bestiariusz, przygotowuje się przed walką i jazda!

Chyba ominęły mnie najciekawsze misje poboczne bo póki zabiłem jakąś południce, północnice, żalnice, rozwaliłem z 10 gniazd potworów w tym 5 nekkerowych, z 10 obozów bandytów, wziąłem udział w wyścigach konnych, uratowałem z opałów niejednego wieśniaka, naprawiłem przydrożne kapliczki itd. Na ten moment wiem, że nie sprawdzę wszystkich znaczników bo mi się po prostu nie będzie chciało, za to na wszystkie misje na jakie trafię podczas eksploracji jest szansa. Jednak nie przekonałem się do łatwiejszego poziomy gry, nadal mimo wszystko gram na najtrudniejszym. Być może ten post były dłuższy albo napisałbym 3 ale miałem kryzys i grałem 15h bez pisania notatek wiec to co jest tutaj, jest napisane z pamięci.

Odwary kompletnie nie są pod mój styl gry. Wolę wypić 2-3 mikstury przed walką i zostawić sobie zapas zatrucia na Jaskółkę lub Dekoktr niż latać na jednym odwarze bo i tak on mnie mocno zatruwa. Może jak pogram dłużej to znajdę dla nich jakieś zastosowanie, ale myślę to mikstury dla tych którzy nie używają eliksirów i idą mocno w walkę mieczami. Albo odwar, albo eliksir.

Ładuje teraz w umiejętność zatrute ostrze. Ze wszystkich mikstur to olei używam najczęściej bo 25-50% siły ataku przeciwko “x” robi różnice. A przynajmniej tak mi się wydawało do czasu. Sprawdziłem to, bo myślałęm że te 25-50% to o tyle zwiększone obrażenia ale daje to ok ⅓ z 25-50%. W sumie nie interesuje mnie dokładna mechanika działania zadawanych obrażeń ale te % do zatrucia i tak się przydają bo z olejami gram cały czas a zdarza mi się że trafiam na potwory, które bije baaardzo długo.

14 lvl - 35h gry, nadal siedzę w Velen, ledwo musnąłem Novigrad. Jak tak to będzie wyglądać to 150h na przejście gry to będzie za mało. Mogę na spokojnie płynąć na Skellige i później wrócić czy lepiej zrobić dużo zadań pobocznych w Velen na niskie lvl?

#wiedzmin #wiedzmin3 #juanwiedzmin
JuanAntonioGonzalo - 6 - Kilka misji pobocznych w Velen

https://www.youtube.com/wa...

źródło: comment_16232627346WDfBH4ohxp7A0jJHuz072.jpg

Pobierz

Jakiej długości robić wpisy?

  • Krótsze 23.4% (87)
  • Takie jak teraz 65.3% (243)
  • Dłuższe, ale rzadziej 11.3% (42)

Oddanych głosów: 372

  • 22
  • Odpowiedz
  • 57
@JuanAntonioGonzalo moja rada to robić wszystko powoli i jak najwięcej odkrywać chyba że masz już dość pytajników na mapie. Fabuła i dialogi nakręcają tempo bo to poszukiwania i pogoń ale ja żalowałem potem poddawaniu sie akcji. Lepiej sie delektować.
  • Odpowiedz
@JuanAntonioGonzalo: Wracaj czasem do miejsc, szczególnie wiosek i miast, gdzie już porobiłeś misje. Czasem się okazuje że pojawia się tam nowa. :P Tak samo podróżując koniem, nawet na totalnych zadupiach może Cię spotkać jakiś quest w dziczy/przy drodze, więc ogranicz szybką podróż. W Białym Sadzie, do którego możesz wrócić w każdej chwili [wchodzisz w mapę, oddalasz ją i wybierasz lokację], jest kilka gatunków roślin które będą Ci potrzebne do alchemii, a
  • Odpowiedz
@didolo03: Gram na hp pavilion gaming 17-cd0014nw, na ustawieniach wysokich bo na ultra ciągnie ale przy 40 FPS. Robotę robi mod https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021 , który nieznacznie lub prawie wcale nie zmenijsza mi FPS i mogę śmigać na 60.

@Scooterek: Dzięki, więc szybkiej podróży będę używał w ostateczności. Mikstur to ja mam już z połowę dostępnych w grze, taki ze mnie alchemik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jarasznikos:
  • Odpowiedz
@dertom: a mnie to strasznie denerwuje, "goń Ciri bo umrze, masz mało czasu! To co, partyjka w Gwinta Geralt? Ograj całe Velen, Novigrad i Kaer Moren" przez to muszę se przerwy robić
  • Odpowiedz
@JuanAntonioGonzalo: spoko, miałem podobne tempo, a może i dłużej się napawałem :P nie tak dawno skończyłem wątek główny (zacząłem grać w W3 dopiero w zeszłym roku i miałem awarię karty po drodze) i na liczniku w statystykach bohatera mam 95h, przy czym wiadomo że jakby policzyć wszystkie te momenty kiedy wczytywałem grę żeby spróbować rozwiązać coś inaczej, albo gdy umarłem to byłoby sporo więcej. A na licznik na GOGu nie mam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JuanAntonioGonzalo: ja wczoraj zakończyłam grę z 50% 255h w grze i 55lvl xD połowa znaków zapytania nie odkryta bo były gdzieś w #!$%@? daleko w wodzie albo gdzieś ogólnie daleko od znaków inne zrobiłam a to dopiero 50% zaczęłam grę plus xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JuanAntonioGonzalo: ciekawe jakim cudem nabił 60 procent skoro ja odkryłam wszystkie znaki zapytania dostepne nie mega daleko i zrobiłam wszystkie zadania poboczne i mam 50% XD a dodam że znaki zapytania robilam ostatnie dwa tyg i zrobiłam ich naprawdę dużo xd
  • Odpowiedz