Wpis z mikrobloga

@puexam: na amazonie jak cos jest z dostawa nie od reki tylko za x czasu to zwykle ma rabat 5-30%.
Przykladowo Crucial 2x16GB Ram DDR4 do laptopa byl za ~550 zł a normalnie 700. Podobnie dysk 2tB NVME ~500zł a normalnie 600zł.
W obu przypadkach wysylka za 3-4 tyg.
@puexam: poleciał lekki fud, ale nie wydaje mi się, zeby ceny dysków o czymkolwiek znaczyły. Chia sama z siebie nie była jakoś ultra popularna i nie drenowała jakoś super rynku. GPU nadal ma chore ceny i jeśli coś się tam rusza to jest spowodowane powolnym zaspakajaniem podazy/wyprzedawaniem się górników z koparek, które i tak juz zdazyly na siebie 3x zarobić.

Mining to nadal opłacalne gunwo.
@100kW: obecnie #!$%@?, dokładnie nie chce mi się tego liczyć dla obecnych cen. Ale jak składałem swojego kompa w styczniu z 3060ti, kupionym za niebagatela 2.1k zł, to robił mi ~400 zł/mc w styczniu-lutym, gdzie ta cena ETH jeszcze raczkowała, i wybił do poziomu ~700-800/msc w maju, zalezy w którą stronę będziesz chciał uśrednić.

Łącznie z wypłat mam na ten moment ~800$, gdzie łączny czas pracy pc określam na jakieś ~3.5-4