Wpis z mikrobloga

Prawie 2 tygodnie temu zacząłem wysiewać tę widoczną na zdjęciu paprykę. Zastanawiam się czy te największe sadzonki są już gotowe do przesadzenia. Zamierzam je przesadzić wpierw do 0,5l kubków z dziurami służącymi jako kanały odpływowe, następnie do 1,5 litrowych donic produkcyjnych, a potem do wlasciwych 8l donic. Powiedzcie mi proszę, czy te sadzonki nadają się już do przesadzenia? Co sądzicie o moich planach? Kiedy najlepiej zacząć nawozić? Z tego co wyczytałem w necie wynika, że zacząć nawożenie powinienem po przesadzeniu do donic produkcyjnych, tzn. tych 1,5l, a nawozić powinienem co 3 tyg.. Wydaje mi się, że jeszcze powinienem poczekać z tydzień, ale nie jestem pewien, to moja pierwsza uprawa. Jakby się ktoś pytał, jest to uprawa balkonowa.
#papryka #indoor #newbie
Blazkooo - Prawie 2 tygodnie temu zacząłem wysiewać tę widoczną na zdjęciu paprykę. Z...

źródło: comment_1623170759sfwOap7HZILrQIGbmeTNBw.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blazkooo: Dobra, widzę, że ludzie mają naprawdę dobrze rozwinięte sztuki w kubkach 200ml. Myślałem nad tym, by wpierw przesadzić do kubeczków. Z jednej strony powinieniem przesadzac stopniowo, z drugiej każde przesadzenie to stres dla rośliny.
  • Odpowiedz